Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już za kilkanaście dni odbędzie się piąta, ogólnokrajowa, doroczna akcja o nazwie Clear the Shelters. 17 sierpnia lokalne schroniska dla zwierząt z pomocą mediów, głównie NBC i Telemundo, zachęcać będą nas do odwiedzin i adopcji. Do tej pory udział w akcji zapowiedziało ponad 1,000 schronisk i organizacji ratowania zwierząt.

Ubiegłoroczna akcja Clear the Shelters pomogła w trwałej adopcji ponad 100,000 zwierząt, głównie psów i kotów, choć nie tylko. Wzięło w niej udział ponad 1,200 schronisk i organizacji ratowania zwierząt. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczny wynik będzie jeszcze lepszy. Zachęcają do rejestracji placówek i czynnego udziału w akcji. Jest ona sponsorowana i nagłaśniana przez sieć NBC i należące do niej stacje i obejmuje cały kraj.

„Cieszymy się, że akcja Clear The Shelters powraca piąty rok z rzędu. Dzięki schroniskom, naszym wspaniałym partnerom oraz sponsorom - Cat's Pride i Hill's Pet Nutrition - najszczęśliwszy dzień w roku zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy pracujemy nad tym, by tegoroczna kampania była największą i najlepszą ze wszystkich dotychczasowych” - powiedział Valari Staab, prezes stacji telewizyjnych NBCUniversal.

Aktorka Lake Bell, która użyczyła głosu jednej z postaci w animowanym filmie „Sekretne życie zwierząt 2”, zauważa iż jest to doskonały dzień na znalezienie wymarzonego czworonoga. Bell w filmie była kotem o imieniu Chloe, ale w prywatnym życiu wie, jakie korzyści człowiekowi i zwierzęciu przynosi adopcja. Sama posiada ich kilka, wśród których wyróżnia się pies o imieniu Texas.

“To bezwarunkowa miłość” – mówi Bell o swoich czworonożnych przyjaciołach.

Każdego roku miliony domowych zwierząt trafiają do schronisk w całym kraju. Choć liczba adopcji rośnie nieprzerwanie od 2011 roku, to według organizacji ASPCA, czyli American Society for the Prevention of Cruelty to Animals, ponad 1.5 miliona zwierząt poddawanych jest każdego roku eutanazji. Z tej liczby 860,000 stanowią koty, pozostałe 670,000 psy, dla których brakuje miejsca w schroniskach.

Liczby te można zredukować, zachęcając ludzi do adopcji zamiast kupowania zwierząt. Warto również pamiętać, iż adoptując czworonoga ratujemy dwa życia. Tego, który trafi do naszego domu oraz nieznanego nam, który zajmie miejsce uratowanego ze schroniska.

Pamiętaj, 17 sierpnia

Jeśli ktokolwiek myśli o posiadaniu zwierzęcia, warto skorzystać z tego, co 17 sierpnia oferować będą lokalne schroniska. W wielu przypadkach zrezygnują one z wszelkich opłat, które zwykle pobierane są jako zwrot kosztów szczepienia i rejestracji psów i kotów.

“Każde zaadoptowane zwierzę pozwala pracownikom schroniska przygotować miejsce dla następnego, które ma szansę na znalezienie domu” – mówi Kenny Lamberti z Humane Society.

Od 2015 r. akcja Clear the Shelters pomogła w adopcji 256,688 zwierząt.

“Każde zwierzę zasługuje na pokochanie jakiegoś człowieka” – uważa Eric Stonestreet, Duke z “Sekretnego życia zwierząt 2”,

RJ

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location