Zginął, bo chciał sprzedać swój telefon
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Trzy nastolatki zostały oskarżone w związku z zabójstwem ojca siódemki dzieci, do którego doszło na północnych przedmieściach.

"On był takim dobrym człowiekiem, nie zasłużył na to" - powiedziała córka ofiary, Lily Olmos.

43-letni Javier Bueno zginął w zeszłym tygodniu na parkingu sklepu Meijer w Round Lake Beach, kiedy próbował sprzedać swój telefon komórkowy iPhone 6. Komunikując się za pośrednictwem aplikacji OfferUp, mężczyzna umówił się na sprzedaż telefonu za sumę 450 dolarów nastoletnim dziewczynom.

"Spotkał się z nimi przed wejściem do budynku, zachowując konieczne środki ostrożności - spotkanie miało miejsce w ciągu dnia, w publicznym miejscu, przed sklepem" - powiedział szef policji z Round Lake Beach, Michael Scott.

Bueno podał telefon nastolatkom siedzącym w samochodzie. Najstarszą była 18-letnia Courtney Sherman, siedząca po stronie pasażera. Dziewczyny przekazały mężczyźnie kopertę z pieniędzmi, ale ten szybko zorientował się, że w środku jest tylko kilka dolarów.

"W tym momencie zdał sobie sprawę z oszustwa, a dziewczyny kiedy zobaczyły, że zorientował się w sytuacji, próbowały odjechać" - powiedział Scott.

Ponieważ mężczyzna nachylił się w stronę samochodu, został pociągnięty przez odjeżdżający pojazd, a potem upadając uderzył głową w chodnik. Ojciec siedmiorga dzieci zmarł trzy dni później.

"Kiedy zdajesz sobie sprawę, że to stało się z powodu telefonu komórkowego, a zrobiły to nastoletnie dziewczyny..." - powiedziała Tina Rompala, przyjaciółka rodziny. Kobieta rozpoczęła kampanię dla rodziny Bueno w celu zebrania funduszy poprzez stronę GoFundMe.

Jego córka powiedziała, że był wspaniałym i zaangażowanym ojcem. "Zawsze był z nami przy wszystkich ważnych okazjach, koncertach zespołów szkolnych i innych imprezach, zabierał nas na szkolne bale i odbierał po ich zakończeniu. Robił dla nas wszystko. Nigdy nie mówił nie. Zawsze był dla nas wszystkich, dla całej siódemki".

Bueno pozostawił żonę, siedmioro dzieci i czworo wnucząt.

Oprócz 18-letniej Sherman, dwie 16-latki zostały oskarżone o nieumyślne spowodowanie śmierci i kradzież. Dwie nastolatki zostały przewiezione do ośrodka dla nieletnich w Vernon Hills. Policja twierdzi, że prawdopodobnie 16-latki będą sądzone jako osoby dorosłe.  

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: