----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Lockdown, brak pracy, brak pieniędzy, a co za tym idzie brak możliwości opłacania czynszu za wynajem domu czy apartamentu. Właśnie dla tej grupy ludzi stanowe władze wprowadziły moratorium na eksmisję, dzięki czemu lokatorzy mimo braku opłacania czynszu nie mogli być wyrzucani na bruk z dotychczas zajmowanych nieruchomości. Moratorium weszło w życie w maju ubiegłego roku, a gubernator przedłużał je kilka razy. W listopadzie zostało wprowadzonych kilka zmian, które spowodowały, że objęcie moratorium wiązało się ze spełnieniem określonych warunków. Wynajmujący, którzy nie byli w stanie opłacać czynszu musieli przedstawić stosowne oświadczenia potwierdzające złą sytuację finansową, a sam fakt objęcia moratorium uzależniony był od wysokości otrzymywanych dochodów.

W tym tygodniu stało się jasne, że wspomniany zakaz eksmisji skończy się w sierpniu – gubernator Pritzker da właścicielom nieruchomości formalną możliwość eksmitowania lokatorów mających problem z płatnościami. Polityk ma wydać rozporządzenie wykonawcze w tej sprawie 23 lipca, ale składanie wniosków o eksmisję przez właścicieli rozpocznie się 1 sierpnia – do tego czasu egzekwowanie tych przepisów będzie niemożliwe.

Biuro gubernatora w dalszym ciągu zachęca osoby wynajmujące lokale do skorzystanie z kilku programów pomocowych opracowanych przez stanowe władze. Najnowszy jest skierowany do wynajmujących, którzy wciąż borykają się z problemem problemami finansowymi będącymi wypadkową lockdownu. Dla tej grupy stan uruchamia nowy program „Illinois Rental Payment” o wartości 500 mln. dolarów. Najemcy, którzy doświadczyli trudności finansowych z powodu pandemii, zalegają z płatnościami czynszu i spełniają wymagania dotyczące dochodów, mogą otrzymać dotacje na pokrycie czynszu za okres od lipca 2020 roku do czerwca 2021. Mogą również kwalifikować się do wsparcia finansowego na najbliższe miesiące – chodzi o czynsze za lipiec, sierpień i wrzesień tego roku. Maksymalna kwota dotacji wynosi $25,000. Biuro Pritzkera wylicza, że program obejmie około 63,000 gospodarstw domowych z terenu stanu Illinois.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----