----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

National Retail Federation (NRF) spodziewa się, że konsumenci wydadzą w tym roku rekordową kwotę 10.1 miliarda dolarów na świętowanie Halloween, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Prosper Insights & Analytics.

Oczekuje się, że przeciętna osoba wyda w tym roku około 103 dolary na kostiumy, słodycze, dekoracje i kartki z życzeniami. To średnio o 10 dolarów więcej na osobę niż w zeszłym roku.

Znacznie więcej osób zamierza rozdawać cukierki w tym roku – ok. 66 procent.

W ubiegłym roku, kiedy CDC odradzało tradycyjnego zbierania słodyczy z powodu pandemii Covid-19, konsumenci wydali około 8 miliardów dolarów. Tylko 58 procent ludzi obchodziło Halloween w 2020, ale w tym roku ok. 65% zamierza świętować to upiorne wydarzenie.

Oczekuje się, że gospodarstwa domowe z dziećmi wydadzą średnio $149.69 – w porównaniu do $73.57, które zamierzają wydać gospodarstwa domowe bez dzieci. Spodziewane łączne wydatki konsumenckie mają być największe od 2017 roku.

Większość konsumentów planuje halloweenowe zakupy nieco wcześniej w tym roku, 45 procent we wrześniu lub już to zrobiło, a 39 procent zamierza zaczekać na około dwa tygodnie przed Halloween.

„Szczególnie w tym roku widzimy większe zainteresowanie Halloween” – powiedział wiceprezes wykonawczy Prosper Insight, Phil Rist. „Osoby, które mają dzieci zamierzają nie tylko wydać więcej na zakupy związane z obchodami Halloween, takie jak kostiumy, ale także zaczynają robić je wcześniej, a ponad połowa planuje rozpocząć zakupy we wrześniu lub nawet wcześniej”.

Ankieta wykazała również, że w tym roku w roli Spidermana na Halloween wystąpi 1.8 miliona dzieci, a najpopularniejszym kostiumem dla zwierząt będzie dynia. Ponad 4.6 miliona dorosłych planuje w tym roku przebrać się za czarownice.

8

jm