Illinois wśród najmniej przejrzystych finansowo stanów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tak wynika z najnowszego raportu organizacji pozarządowej Truth in Accounting, opartego na danych z roku budżetowego 2018, najnowszego dostępnego roku.

Illinois zostało uznane za dziewiąty najgorszy stan w kraju, zdobywając 72 na 100 możliwych punktów. Stan stracił punkty m.in. za spóźnione dostarczanie rocznych dokumentów.

„Wydali raport finansowy około 418 dni po zakończeniu roku podatkowego” – powiedziała Sheila Wenberg, CEO i założycielka Truth in Accounting. „Standardowa zasada to 180 dni. Oczywiście jesteśmy daleko od tych 180-dniowych kryteriów i niestety Illinois było ostatnim stanem, który opublikował swoje sprawozdanie finansowe”.

Weinberg powiedziała, że konsekwencje tego opóźnienia mogą być dalekosiężne, ponieważ decyzje w Springfield mogły zostać podjęte bez właściwego zrozumienia danych finansowych stanu.

Organizacja porównuje kompleksowe roczne sprawozdanie finansowe każdego stanu w oparciu o najlepsze praktyki. Oceny są oparte na ośmiu kryteriach: dostępność, możliwość wyszukiwania, jeśli stany korzystały z usług zewnętrznego rewidenta, opinia biegłego rewidenta, terminowość raportu, odsetek niezbilansowanych zobowiązań, harmonogram danych emerytalnych i pozycje odroczone.

Weinberg twierdzi, że Illinois dodatkowo zaszkodził brak spojrzenia na liczby przez zewnętrznego audytora.

W raporcie zwrócono także uwagę na wykazanie zniekształconej sytuacji finansowej netto z powodu wprowadzających w błąd i mylących odroczonych pozycji w raporcie.

„Oznacza to, iż obywatele Illinois nie mają jasnego obrazu prawdziwej sytuacji finansowej swojego rządu” – powiedziała Weinberg.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: