----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

31 października w kawiarence Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago odbyło się spotkanie z poezją przygotowane w ramach cyklicznych spotkań poetyckich organizowanych przez chicagowskie Zrzeszenie Literatów im. św. Jana Pawła II.

Pierwszą odsłonę wieczoru poświęconą św. Janowi Pawłowi Wielkiemu i Prymasowi Tysiąclecia, śp. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu rozpoczął kapelan Zrzeszenia o. Marek Janowski, który w duszpasterskim słowie nawiązał do poetyckich doświadczeń Wielkiego Polaka. W części literackiej uczestnicy wieczoru zaprezentowali swoje utwory o św. Janie Pawle II oraz jego „Złote myśli”. Tę część wieczoru zakończyło wykonanie ulubionej przez Ojca Świętego pieśni „Barka”.

DSC 9239

Grupa polonijnych twórców uczestniczących w „Jesieni poetyckiej”

Druga część poetyckiego spotkania została poświęcona wierszom, których motywem przewodnim były uroki jesieni. Nie zabrakło także utworów odnoszących się do spraw bieżących ze sfery polityki, jak chociażby dywagacje Józefa Maciasza-Brody na okoliczność podjęcia decyzji o powrocie do kraju odsuwaną jednak w czasie z powodu indolencji rządzących.

Uczestnicy „Jesieni poetyckiej” zostali uhonorowani dyplomami upamiętniającymi to wydarzenie. Kolejny wieczór literacki odbędzie się 21 listopada w siedzibie Związku Klubów Polskich i poświęcony zostanie obchodom Dnia Niepodległości Polski.

DSC 9246

Prezes Zrzeszenia Alina Szymczyk wręczała uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Odbiera o. Marek Janowski

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP