Lekarskie pożegnanie zimy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ostanie tchnienie zimy wykorzystali polonijni lekarze, aby wziąć udział w XXIX Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim, które na stoku narciarskim w Wilmont zorganizował honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich, dr Bronisław Orawiec z Klubu Sportowego „Bronek”. Na trasie slalomu rywalizowały dzieci, panie, panowie oraz rodziny.

Wśród dzieci do lat dziesięciu zwyciężyła Olivia Wykrętowicz. W kategorii powyżej dziesiątego roku życia na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Pawlusiewicz przed siostrą Mają i Alexandrem Brukszem. Wśród pań najlepsza była Halina Anioł, która wyprzedziła Aleksandrę Głodek i Monikę Halas. Panowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych.

W grupie młodszej panów zwyciężył debiutujący w zawodach Albert Pawlusiewicz, Na drugim miejscu podium zameldował się Marek Honczarenko. Trzecią lokatę wywalczył Damian Grybowski.

Wśród najstarszych uczestników tryumfował Bronisław Orawiec uzyskując najlepszy czas dwóch przejazdów w lekarskim gronie. Na drugim miejscu podium uplasował się Marek Rudnicki, który wyprzedził Wojciecha Łysińskiego.

W zmaganiach rodzin lekarskich zwyciężyli Albert Pawlusiewicz z synem Jakubem, którzy wyprzedzili Marka Honczarenkę z synem Janem i Damiana Grybowskiego z żoną Moniką Halas. W konkurencji dla członków rodzin niebędących lekarzami zwyciężył Franciszek Dziechciowski przed Bogdanem Hreską i Janem Honczarenko.

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali puchary przechodnie KS „Bronek”. Dla Bronisława Orawca było to trzecie zwycięstwo z rzędu w swojej kategorii wiekowej, co skutkowało zdobyciem pucharu na własność. Warto nadmienić, że w minionym roku popularny kardiolog po raz dwudziesty siódmy został najlepszym sportowcem wśród lekarzy, a w gronie pań tytuł ten po raz czternasty zdobyła internistka Halina Anioł. O lokatach decydują wyniki mistrzostw tenisowych i narciarskich.

Dziękując koleżankom i kolegom za udział w zawodach dr Bronisław Orawiec szczególnie serdecznie w sportowym gronie powitał debiutantów. „W tym roku nasza sportowa lekarska rodzina powiększyła się o kilku zapalonych narciarzy, z czego się bardzo cieszę” – podkreślił organizator zawodów dziękując również klubowym wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy oraz działaczom z miejscowej szkółki narciarskiej za przygotowanie tras. Imprezie patronował Konsulat Generalny RP.

Tekst: AB/NEWSRP

Zdjęcia: archiwum KS „Bronek”