Obrazy myszką malowane
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Art Gallery Kafe Anny i Wiesława Gogaczów w Wood Dale od lat jest miejscem spotkań polonijnych artystów, poetów, podróżników, fotografików, brydżystów, a nawet grzybiarzy. Tutaj odbywają się mini koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy malarskie i spotkania autorskie twórców różnych dziedzin sztuki.

Jedną z ostatnich prezentacji była wystawa obrazów cyfrowych autorstwa Teresy Gierwielaniec-Roznacki połączona z wieczorem poezji Elżbiety Chojnowskiej z Grupy Poetyckiej „Arka”. We wnętrzu kawiarni wyeksponowanych zostało kilkadziesiąt prac będących owocem elektronicznych przeobrażeń świata rzeczywistego artystki. To efekt pracy ostatnich kilku miesięcy artystycznych poszukiwań absolwentki Wydziału Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

„Jestem malarką jeśli tak można powiedzieć tradycyjną, ale od lat równolegle zajmuję się tworzeniem obrazów używając komputera. Wykorzystując różne programy przetwarzam zdjęcia i inne obrazy ukazujące świat rzeczywisty. W ten sposób powstają nowe prace odzwierciedlające moje spojrzenie na to, co nas otacza. Tutaj zaprezentowałam serię prac ukazujących chicagowskie mosty oraz widoki mojego ukochanego Krakowa. W moich obrazach wykorzystuję kolor i światło do uchwycenia i stworzenia własnych interpretacji zarówno w malarstwie tradycyjnym jak i komputerowym” – powiedziała autorka wystawy.

Mieszkająca od wielu lat w Chicago bohaterka wieczoru obok krakowskiej ASP ukończyła w Wietrznym Mieście program specjalistyczny z zakresu projektowania i grafiki komputerowej. Współpracowała z firmami poligraficznymi projektując okładki książek. W malarstwie tradycyjnym tworzy małe formy posługując się olejem i akwarelą. W swoim dorobku ma 10 wystaw indywidualnych i udziały w wielu ekspozycjach zbiorowych. Swoje prace prezentowała między innymi w Muzeum Polskim w ramach ekspozycji organizowanych przez Polish Art Club. Jej prace można było oglądać w Oak Park Gallery, w Chicago Public Library, Dank-House German Cultural Center. Jest członkiem Oak Park Art League Gallery oraz Niles Artisan Guild. Otrzymała kilka nagród za swoje elektroniczne prace, o czym między innymi ukazała się publikacja na łamach „Chicago Tribune”.

Autorski wieczór malarki wzbogaciła poezja Elżbiety Chojnowskiej oraz członków grupy poetyckiej „Arka” i muzyka Zbigniewa Plicińskiego. Pani Teresa uczestniczy również w spotkaniach tej grupy literackiej, które raz w miesiącu odbywają się w restauracji „Alibaba Retro”.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP