----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Środa, 22 września, wyznacza w tym roku początek sezonu jesiennego, ale nie oznacza jeszcze, że nadszedł czas na zmianę czasu. Czas letni kończy się w pierwszą niedzielę listopada i w tym roku nastąpi to 7 listopada, o godz. 2 nad ranem czasu lokalnego.

Podczas gdy czas letni jest sztucznym tworem, początek sezonu jesiennego opiera się na astronomii. W środę, kiedy nastąpi równonoc jesienna, słońce znajdzie się dokładnie nad równikiem Ziemi, co oznacza mniej więcej równe godziny dnia i nocy. Począwszy od czwartku ilość światła dziennego zacznie maleć, a noce będą wydawały się dłuższe, aż do grudniowego przesilenia zimowego, najkrótszego dnia na półkuli północnej, kiedy ilość światła dziennego zaczyna się stopniowo zwiększać.

Ponieważ przechodzenie na czas letni zostało ustanowione stworzony przez Kongres, toczy się debata, czy jest to konieczne. Proces ten ma na celu oszczędzanie energii poprzez zwiększanie godzin światła dziennego i wymaga od państw, które w nim uczestniczą, aby zmieniały swoje zegary dwa razy w roku.

Pierwszy dzień jesieni w Chicago zdecydowanie dał nam odczuć, że lato dobiegło końca. Na szczęście w najbliższym czasie pogoda nieco się poprawi, a temperatury będą wyższe.

jm