Uber zaostrza system weryfikacji pasażerów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W ubiegłym tygodniu firma oferująca usługi przewozowe zapowiedziała wprowadzenie ściślejszego procesu weryfikacji pasażerów, w odpowiedzi na wzrost liczby incydentów takich jak kradzieże, strzelaniny i uprowadzenia samochodów w rejonie Chicago.

Jedno z ostatnich badań wykazało, że od października w Chicago miało miejsce prawie 40 kradzieży samochodów z użyciem broni (tzw. carjacking) kierowców pracujących dla firm typu ride-share.

Uber będzie teraz wymagać od pasażerów korzystających z venmo, kart podarunkowych lub przedpłaconych (prepaid) przedstawienia ważnego dowodu tożsamości przed skorzystaniem z usługi.

„Wiemy od przedstawicieli organów ścigania i innych ekspertów, że anonimowe formy płatności są częściej powiązane z podejrzanymi zachowaniami lub oszustwami, które mogą narażać kierowców na ryzyko” – poinformował przedstawiciel firmy Uber w wydanym oświadczeniu.

Firma w dalszym ciągu współpracuje z organami ścigania w celu zbadania przestępstw związanych z korzystaniem z jej aplikacji.

jm