----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wraz ze zbliżaniem się Halloween, prokuratorzy stanowi w całym kraju ostrzegają rodziców, aby upewnili się, że cukierki, które zbiorą ich dzieci, nie zawierają konopi indyjskich ani innych podejrzanych substancji.

Informacje prasowe, które ukazały się we wtorek, były podobne i wydają się być częścią skoordynowanych wysiłków mających na celu ostrzeżenie przed niezatwierdzonymi i nielegalnymi słodyczami i cukierkami z marihuaną, które mogą wyglądać na doskonale wszystkich znane marki ulubionych wyrobów.

„Poziomy THC w tych podróbkach mogą mieć realne i niebezpieczne konsekwencje dla dzieci” – powiedział prokurator generalny Ohio Dave Yost w jednym z komunikatów. „Rodzice muszą zachować szczególną ostrożność, szczególnie w okresie Halloween, aby te podróbki nie trafiły do dziecięcych toreb na słodycze”.

Liczne centra kontroli zatruć odnotowały znaczny wzrost liczby dzieci spożywających takie produkty w 2020 roku.

Opakowania nielegalnych produktów kopiują popularne marki przekąsek, takie jak Oreos, Cheetos, Sour Patch Kids i Doritos.

„Konieczne jest, abyśmy ograniczyli do nich dostęp, aby chronić nasze społeczności, a w szczególności nasze dzieci. W obliczu wzrostu liczby przypadkowych przedawkowań wśród dzieci w całym kraju, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać ten kryzys i zapobiec dalszym szkodom, a co gorsza, możliwym zgonom (…). Zachęcam wszystkich do zachowania czujności w stosunku do tych produktów i natychmiastowego ich zgłaszania” – powiedział prokurator generalny Nowego Jorku.  

Prokurator generalny Arkansas, Leslie Rutledge, ostrzegł, że takie nielegalne słodycze mogą mieć 120-krotnie mocniejsze działanie w przypadku dziecka niż osoby dorosłem.

Według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego najczęstsze przedawkowania wśród dzieci w całym kraju obejmują spożywanie jadalnych produktów z konopi indyjskich, a ilość przedawowań nadal rośnie. Tylko w pierwszej połowie 2021 r. American Association of Poison Control Centers poinformowało, że gorące linie otrzymały 2,622 wezwań dotyczących spożycia produktów z konopi indyjskich przez małe dzieci.

jm