„Eucharystia drogą do nieba…”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ze względu na panującą pandemię Covid-19 z blisko trzymiesięcznym opóźnieniem w parafiach, przy których działają polskie szkoły sobotnie na terenie metropolii chicagowskiej, rozpoczęły się uroczystości przystąpienia dzieci do sakramentu pierwszej komunii i bierzmowania.

W ostatnie dwa weekendy sierpnia w parafii pw. Św. Franciszka Borgii sakrament pierwszej komunii przyjęli uczniowie trzecich klas ze szkół: im. Jana Kochanowskiego, placówki przy Konsulacie Generalnym RP im. 7. Eskadry Kościuszkowskiej, uczniów miejscowej szkoły parafialnej oraz parafialnego programu religijnego. 10 i 11 września młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w języku polskim. Uroczystości w świątyni odbywają się zachowaniem wymogów bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie Covid-19.

Liturgii pierwszokomunijnej uczniów szkoły im. 7. Eskadry Kościuszkowskiej przewodniczył ks. Jacek Dada, a nad przygotowaniem dzieci do przyjęcia sakramentu czuwała katechetka Eliza Puchalska. „To przepiękny dzień i życzę wszystkim, żeby Eucharystia dla nich była drogą do nieba, żeby umiłowali Pana Jezusa i zawsze Go adorowali i żeby ta Eucharystia przynosiła jak najwięcej dobrych owoców w ich życiu” – powiedział duszpasterz. Po nabożeństwie w świątyni rodzice i dzieci wyszli na zewnątrz kościoła, aby upamiętnić na zdjęciach to bardzo ważne w życiu każdego katolika wydarzenie. Gratulacje i życzenia dzieciom obok rodziców i członków rodzin przekazał proboszcz, ks. dziekan Robert Łojek oraz dyrektor szkoły Małgorzata Gołubowska i wychowawczyni Małgorzata Terlikowska.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

{gallery}eurcharystia{/gallery}