Golf z psami i obcasami w tle
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W miniony piątek na polu golfowym w Marengo odbył się turniej „Golf na obcasach”. Imprezę z udziałem blisko 60 uczestników zorganizowało Radio 1030 AM wspólnie z Polish-American Golf Club oraz Fundacją „Serce dla Psa”, na której konto zostanie przekazany dochód.

Turniej rozgrywany był parami tworzonymi na zasadzie – mężczyźni grający w golfa i panie, które na pole golfowe bardziej przywiodła chęć pomagania oraz dobrej zabawy niż umiejętność skutecznego uderzania kijem w piłkę, aby ta jak najszybciej wpadła do dołka. Dodatkową atrakcją gry była zasada, że to panowie mieli za zadanie, aby jak najmniejszą ilością uderzeń posłać piłkę na green (pole z bardzo równą i krótko przystrzyżona trawą, na którym znajduje się dołek oznaczony chorągiewką), a panie spowodować, aby piłka najlepiej już przy pierwszym uderzeniu znalazła drogę do dziury.

Po blisko 5 godzinach relaksu na świeżym powietrzu okazało się, że najlepiej poradziła sobie para Iwona Filipiak i Cezary Romejko. Na drugim miejscu podium uplasowała się dwójka Anna Marek i Marek Placek. Trzeci wynik uzyskali Danuta i Zbigniew Tyrała. Nagrodę za najdłuższe uderzenie odebrał dziewięcioletni Julian Bugara, który jako jeden z najlepszych zawodników w stanie Illinois partnerował mamie Edycie. Ewa Jakubik wygrała rywalizację na celne uderzenie do dołka z najdalszej odległości, a uderzenie za pierwszym razem do dołka (hole in one) zaliczył po raz drugi w swoim życiu Alfred Kaczmarek. Zwycięzcy turnieju Iwona Filipiak i Cezary Romejko obok nagród rzeczowych otrzymali statuetki szklanego buta.

Radości z bardzo udanej imprezy nie kryła prezes „psiej” fundacji Mariola Ptasińska, która serdecznie dziękowała organizatorom za przygotowanie wspaniałego spotkania sportowo-towarzyskiego i wsparcie finansowe dla kierowanej przez nią organizacji, która działając przez niecałe półtora roku potrafiła zorganizować trzy dochodowe imprezy i wypracować ponad 20 tysięcy dolarów, które zostały przekazane na pokrycie wydatków prywatnych schronisk dla zwierząt w Polsce oraz Chicago.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził Krzysztof Placek z PAGC, a nad całością czuwała Jolanta Santocka z Radia 1030 AM. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że było to nad wyraz sympatyczne spotkanie i z pewnością wezmą w nim udział za rok. Po konsumpcji smacznej kolacji gospodarze zaserwowali tort, który obok walorów smakowych w formie plastycznej nawiązywał do tematyki turnieju. Była to zasługa cukierników z sieci sklepów „Shop and Save Market”.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak