----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Morton Arboretum to jeden z głównych parków przyrody w rejonie Chicago i miejsce, które jako jedno z ostatnich zostało zamknięte w związku z epidemią koronawirusa. Teraz jest pierwszym, które zapowiedziało swoje ponowne otwarcie.

Juz od 1 czerwca Morton Arboretum zostanie ponownie otwarte dla stałych członków. Nazywając to etapowym ponownym otwarciem, ogród zamierza pozwolić na wstęp tylko posiadaczom kart członkostwa przez pierwsze dwa tygodnie - do 14 czerwca. Dopiero po 15 czerwca ogród będą mogli odwiedzić inni goście.

Odwiedzający muszą zarezerwować bilet wstępu z wyprzedzeniem, liczba gości zostanie ograniczona, a strażnicy zapewnią, że ludzie będą przestrzegać wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Wszystkie budynki i znajdujące się w środku toalety, a także ogród dziecięcy i labirynt pozostaną zamknięte.

"Uważamy, że to ważne, aby zapewnić ludziom przestrzeń, aby mogli bezpiecznie wyjść z domu" - powiedziała Alicia LaVire, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji, dodając jednak, że plany mogą ulec zmianie. "Będziemy nadal oceniać nasze plany i wprowadzać zmiany w razie potrzeby".

Jeśli chodzi o kwestie toalet, przedstawiciele arboretum zachęcają odwiedzających do planowania z wyprzedzeniem i unikania konieczności korzystania z tych miejsc, jednak niektóre przenośne toalety będą otwarte, a obsługa będzie sprzątała je co godzinę.

Park o powierzchni 1,700 akrów pomimo nakazu pozostania w domach pozostał otwarty najdłużej, bo aż do 2 kwietnia.

Arboretum zapowiedziało również, że planowana na wiosnę plenerowa wystawa sztuki "Ludzie + przyroda" (Humans + Nature) zostanie otwarta dopiero 9 kwietnia 2021 roku. Trwająca obecnie popularna wystawa "Polowanie na Trole" (Troll Hunt) pozostanie w parku do przyszłego roku.

JM