Nie wszyscy rodzice zaszczepią dzieci na grypę
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, 1 na 3 rodziców nie zamierza w tym roku zaszczepić swojego dziecka na grypę.

Wraz z początkiem jesieni rozpoczyna się zwykle sezon grypowy. Mimo że w tym roku na sytuację wpływa trwająca pandemia koronawirusa, niektórzy rodzice w dalszym ciągu planują pominąć szczepienia swoich dzieci na grypę.

Z badania przeprowadzonego przez C.S. Mott Children's Hospital wynika, że co trzeci rodzic nie planuje szczepienia dzieci. W ankiecie z ubiegłego miesiąca większość z nich stwierdziła, że boi się skutków ubocznych i nie wierzy w skuteczność tych szczepionek.

Wśród rodziców, którzy nie zaszczepią w tym roku swoich dzieci, co siódma osoba twierdzi, że trzyma swoje dziecko z daleka od placówek służby zdrowia z powodu obaw związanych z koronawirusem. Kolejnym powodem jest brak zaleceń ze strony lekarzy w momencie, kiedy Ameryka koncentruje się na koronawirusie.

"Wśród 32% rodziców, którzy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby ich dziecko otrzymało w tym roku szczepionkę przeciwko grypie, najczęstszymi przyczynami są obawy dotyczące skuktków ubocznych szczepionki przeciwko grypie (42%) oraz przekonanie, że szczepienie przeciw grypie nie jest konieczne (40%) lub skuteczne (32%)" - stwierdzono w badaniu. "14 procent nie zdecyduje się na szczepionki przeciwko grypie ponieważ trzyma dzieci z dala od placówek opieki zdrowotnej z powodu Covid-19; 9% twierdzi, że ich dziecko boi się igieł lub nie chce szczepić się na grypę".

Jeśli chodzi o rodziców, których dzieci były w ubiegłym roku szczepione na grypę, 96% zamierza w tym roku zrobić to samo. Z drugiej strony, tylko 28% rodziców, których dzieci nie otrzymały szczepionki w ubiegłym roku twierdzi, że ich dziecko zostanie prawdopodobnie zaszczepione przeciwko grypie w 2020 roku.

JM