----- Reklama -----

Vallas For Mayor
Zaloguj się

10 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Na mapie polonijnych miejsc spotkań ze sztuką w Chicago w listopadzie ubiegłego roku pojawiła się galeria sztuki Dwell Studio Chicago przy 7449 W. Irving Park. 4 lutego miała tam miejsce premiera wystawiennicza, której bohaterką jest „Kasia” Katarzyna Szcześniewska i jej malarstwo. Najnowsza wystawa artystki zawiera ponad 20 prac, których mottem jest przyroda widziana oczami artystki z perspektywy abstrakcji, ale pełnymi optymizmu i szczęścia.

„Jest to spojrzenie na naturę trochę z innej strony. Widzimy sporo abstrakcji, ale generalnie obrazy są ciepłe, bo są inspirowane dobrymi emocjami. Chciałam, żeby ta wystawa podnosiła na duchu, żeby wzbudzała pozytywne emocje. Teraz, w dobie pandemii tego nam potrzeba. Ponad rok temu tematem mojej wystawy było właśnie zagrożenie świata związane z pandemią, wiele było czerni i smutku snującego się z płócien, a dzisiaj więcej radości i szczęścia” – podsumowała wystawę jej autorka.

DSC 4088

Autorka wystawy „Kasia” Katarzyna Szcześniewska

Prezentowane na wystawie obrazy są wielowymiarowe. Są połączeniem umiejętności plastycznych i malarskich ich twórczyni. Przy ich powstawaniu autorka wykorzystała przestrzeń formowaną na płótnie poprzez naklejanie struktury z papieru. Po naniesieniu farby i odpowiednim oświetleniu obrazu widz odnosi wrażenie, że znajduje się w świecie pełnym abstrakcyjnej przestrzeni wypełnionej geometrią burzliwych chmur łagodzonych uśmiechami wschodzącego i zachodzącego słońca. Faktura wzbogacona światłem daje niezapomniane wrażenie ciepła i spokoju. Poprzez to, że widz ma szansę własnej interpretacji oceny treści i formy obrazów, staje się niejako ich współautorem. Wystawę można oglądać do 4 marca w dniach otwarcia galerii.

„Kasia” Katarzyna Szcześniewska przygodę z malarstwem rozpoczęła w szkole średniej. Wtedy też z dużym zaangażowaniem oddawała się rysowaniu. Tą pasję do rysunku i grafiki umocniła na Politechnice Wrocławskiej, gdzie studiowała architekturę. Tak na poważnie malarstwem zajęła się dwie dekady temu. W Polsce miała kilkanaście wystaw, podobnie w Wietrznym Mieście. Jej prace zdobią liczne budynki i miejsca publiczne oraz prywatne.

DSC 4119

Wystawę można oglądać do 4 marca.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

Księgarnia D&Z

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor