21 sierpnia 2016

Udostępnij znajomym:

W Chicago jesień ma być cieplejsza niż zwykle i tak ma być aż... spadnie śnieg, co ma się stać w tym roku wcześniej - przewiduje synoptyk Accuweather Paul Pastelok. 

Jesień ma być "spokojna", ale może nas zaskoczyć gwałtowną zmianą. Ogólnie możemy spodziewać się wyższych niż w ubiegłych latach temperatur i wczesnego śniegu.

Dla Chicago będzie to oznaczać więcej dni z temperaturą powyżej 70 stopni F. we wrześniu i ponad 60 stopni F. w październiku - przewiduje Pastelok. Listopad to już zupełnie inna historia.

Na początku listopada aura ma być łagodna, ale pod koniec może nadejść fala zimna.

"W listopadzie zwykle widzimy temperatury w granicach 40-50 stopni F., ale zimny front z północy może przynieść falę zimna wcześniej, a wraz z nią opady śniegu" - przewiduje meteorolog.

Jego zdaniem mieszkańcy Chicago mogą zobaczyć pierwsze płatki śniegu już w połowie listopada.

Opad śniegu w granicach jednego cala w Chicago notowany jest dopiero w grudniu, jednak w tym roku - jak przewiduje synoptyk Accuweather, może się to zdarzyć wcześniej, w połowie lub pod koniec listopada.

Poza tym jesienią nie powinniśmy mieć do czynienia z "bardzo skrajnymi" zjawiskami meteorologicznymi - powiedział Pastelok. Przewiduje on w Chicago normalny opad deszczu. Chicago może doświadczyć gwałtownych burz we wrześniu, które później będą się przesuwać na południe i na zachód od miasta.

"To nie wygląda tak źle" - podsumował synoptyk.

Klimatolodzy przewidują, że 2016 rok będzie prawdopodobnie trzecim z rzędu najcieplejszy w historii pomiarów, od kiedy w 1880 zaczęto prowadzić statystyki.

NASA podała, że lipiec tego roku był najcieplejszym miesiącem na ziemi w historii pomiarów. Temperatura była o 1.51 stopni Fahrenheita (0.84 st. Celsjusza) wyższa niż przeciętna dla lipca notowana w latach 1950-1980 i o 18 stopni wyższa niż odczyty z lipca 2011 i lipca 2015 roku.

Naukowcy uważają, że kolejne notowane rekordy temperatur obrazują trwający proces przyspieszenia ocieplania się ziemskiej atmosfery. Większość klimatologów łączy to zjawisko z kumulacją gazów cieplarnianych pochodzących ze spalania surowców kopalnych, np. węgla kamiennego.

JT

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Crystal Care of Illinois

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor