Został ostatni
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Navy Pier, czyli ikona Wietrznego Miasta zostanie zamknięta we wtorek po długim weekendzie i Święcie Pracy (Labor Day). Ponownie będzie można skorzystać z atrakcji wiosną przyszłego roku, o ile planów nie pokrzyżuje pandemia koronawirusa. Otwarte w czerwcu Navy Pier po przymusowym lockdownie nie generowało do ostatniej chwili zadowalających zysków, a szacowany przez spółkę zarządzającą dług może wynieść w tym roku nawet 20 milionów dolarów. 

Okazuje się, że mimo zamknięcia większości biznesów, jeden pozostanie otwarty. Chodzi o Offshore Rooftop & Bar, czyli jeden z największych na świecie barów na dachu z widokiem na jezioro Michigan. Jego właściciele nazywają się szczęściarzami, sami przyznają, że epidemia koronawirusa była dla nich łaskawa. Bar jest zlokalizowany na dachu, a więc jego duża część to przestrzeń otwarta, a dzięki temu klientów odwiedzających to miejsce nie obowiązywał szereg restrykcji. Teraz, w okresie znacznie chłodniejszym ograniczenia wewnątrz będą takie, jak w innych miejscach: „Klienci będą musieli nosić maski, stoły będą oddalone od siebie o 7 stóp, a stoły wewnętrzne będą znajdować się w odległości 8 stóp od okna” – mówią pracownicy lokalu. Restauracja będzie otwarta zarówno w weekendy, jak również w dni robocze.

„Wiemy, że ludzi szukają czegoś fajnego i zarazem bezpiecznego. Lepszego miejsca w Chicago nie ma, szczególnie biorąc pod uwagę widoki i pogodę, jaką obecnie mamy” – powiedziała Kathleen Jenkins z Offshore Rooftop.

Czy bar będzie otwarty przez całą zimę? Tego nie wiadomo. Właściciele będą oceniać sytuację z tygodnia na tydzień, ale są przekonani, że przez cały wrzesień i październik drzwi do ich lokalu będą otwarte. Na nabrzeżu w okolicy słynnego mola funkcjonowało kilkadziesiąt biznesów, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały tymczasowo zamknięte. Spółka zarządzająca zawarła z przedsiębiorcami porozumienie, zapewniając im jednocześnie ulgi podatkowe na ten trudny dla wszystkich okres:

"Tymczasowe zamknięcie pozwoli Navy Pier i jego partnerom zmniejszyć koszty operacyjne i wspierać wysiłki mające na celu ograniczenie ilości przypadków Covid-19 w okresie jesienno-zimowym" - poinformowała w wydanym oświadczeniu prezes i dyrektor generalna Navy Pier, Marilynn Gardner.

Prognozowany dług to 20 milionów dolarów – tyle na minusie będzie Navy Pier Inc. - spółka zarządzająca molem i okolicznymi atrakcjami. Dla porównania w ubiegłym roku wynik finansowy był na plus, wyniósł 60 milionów dolarów.

FK