Związki zawodowe walczą o swoich pracowników
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Związki zawodowe walczą o to, aby kierowcy autobusów, pracownicy urzędów pocztowych i wielu innych zostało sklasyfikowanych jako "osoby udzielające pierwszej pomocy".

Chociaż to lekarze podejmują największe wysiłki walcząc z epidemią koronawirusa, wiele innych osób również zmuszonych jest do pracy na pierwszej linii frontu, codziennie dbając o to, aby społeczeństwo otrzymało niezbędne usługi.

Operatorzy pociągów i autobusów pomagają utrzymać transport w mieście, nawet w czasie stanowego nakazu pozostania w domach. "Przychodzą do pracy, aby służyć osobom, które muszą korzystać z transportu publicznego" - powiedział Keith Hill, prezydent Amalgamated Transit Union Local 241.

Pracownicy sklepów i magazynów pomagają utrzymać pełne półki sklepowe i obsługują klientów. "Dokonują niezliczonych poświęceń, aby te sklepy pozostały otwarte i działały" - uważa Bob O'Toole z United Food and Commercial Wokers Local 1546.

Pracownicy urzędów pocztowych codziennie stawiają się do pracy, pomimo obaw związanych z własnym bezpieczeństwem i ryzykiem ich pracy. "Każda z nich uważa, że jego osobiste bezpieczeństwo może być zagrożone, podobnie jak bezpieczeństwo jego rodziny" - twierdzi Mack Julion, prezes National Association of Letter Carriers Branch 11.

Ich obawy, podobnie jak innych na polu bitwy tej pandemii, dotyczą głównie dostępności środków ochrony osobistej i bezpieczeństwa.

ATU Local 241 reprezentuje tysiące kierowców autobusów, operatorów i mechaników w mieście. Związek apeluje teraz, aby podróżni korzystali z tylnego wejścia autobusów, co jest najlepszym sposobem na utrzymanie dystansu społecznego w ograniczonej przestrzeni.

"Nasi członkowie nie mogą praktykować dystansu społecznego" - powiedział Hill.

Związki zawodowe reprezentujące tych kluczowych pracowników domagają się, aby oficjalnie zostali oni uznani za osoby udzielające pierwszej pomocy (first responders), co ma im zapewnić dostęp do najbardziej niezbędnych zasobów.

"Uznanie ich za osoby udzielające pierwszej pomocy zapewni im ochronę, i mam nadzieję, pewien priorytet w kwestii dodatkowego wyposażenia ochrony osobistej" - powiedział O'Toole.

"Wykonujemy takie obowiązki, jak ratownicy" - dodal Hill. "Traktujcie nas w ten sposób, szanujcie nas i uznajcie nas w tym świetle".

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: