----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Rodziny, które straciły dzieci w związku z przemocą z użyciem broni, otrzymają 10,000 dolarów pomocy w kosztach pogrzebu zgodnie z nowym prawem.

W ubiegłym tygodniu gubernator Pritzker podpisał ustawę o pomocy w kosztach pogrzebowych (Mychal Moultry Jr. Funeral and Burial Assistance Act), która pozwala stanowi wypłacić do 10,000 dolarów za pogrzeb rodzinom o niskich dochodach, które straciły dzieci w wieku do 17 lat w wyniku przemocy z użyciem broni. Projekt ustawy otrzymał przytłaczające poparcie Izby Reprezentantów oraz Senatu Illinois. Nowe prawo zacznie obowiązywać w lipcu 2023 roku.

Jeśli dochód rodziny spadnie poniżej 150 procent federalnego poziomu ubóstwa, może ona ubiegać się o pomoc stanową, aby otrzymać dofinansowanie.

Prawo zostało nazwane na cześć Mychala Moultry Jr., 4-letniego chłopca zastrzelonego w zeszłym roku w swoim domu w Woodlawn. Matka Mychala, Angela Gregg, powiedziała, że rodzina zapłaciła 13,000 dolarów za pogrzeb syna. Złożyła wniosek o zwrot kosztó poprzez stanową ustawę, ale musiała długo czekać. 

Illinois Crime Victim Compensation Act zwraca koszty pogrzebu rodzinom ofiar morderstw, ale formalności i proces płatności mogą zająć miesiące lub lata.

Dave Nayak, założyciel Strength to Love, organizacji walczącej z przemocą z użyciem broni palnej, powiedział, że ustawa Mychal Moultry Jr. o pomocy w kosztach pogrzebu pomoże niektórym rodzinom pogrążonym w rozpaczy po utracie dziecka. Najbliżsi ofiary będą teraz szybko otrzymywać fundusze na pogrzeb.

Ustawa Mychal Moultry Jr. Funeral and Burial Assistance Act wejdzie w życie w lipcu 2023 r. Do tego czasu Nayak powiedział, że jego fundacja będzie starać się o dotacje za pośrednictwem Office of Violence Protection, aby stworzyć program pomocy pogrzebowej. Program przejściowy pokryje koszty usług pogrzebowych dzieci, które straciły życie w całym stanie, dopóki prawo nie wejdzie w życie.

W tym roku więcej dzieci zostanie zamordowanych i chcemy być tam dla rodzin w zagrożonych społecznościach w całym stanie” – powiedział Nayak.

Chwaląc nowe prawo, Nayak powiedziać, że przemoc, jaką obserwujemy w Chicago, jest dowodem na to, że trzeba zrobić więcej.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----