----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

W tym roku już około 17% amerykańskich restauracji zostało zamkniętych na stałe. National Restaurant Association publicznie apeluje do Kongresu o przekazanie nowych bodźców w celu wsparcia branży, która została zdewastowana przez pandemię. Grupa podała, że już 110,000 restauracji zostało zamkniętych na stałe w 2020 roku, a 10,000 w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Grupa opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 6,000 właścicieli restauracji, z których wynika, że 87% restauracji odnotowało średnio spadek przychodów o 36%, a 83% spodziewa się, iż sytuacja będzie jeszcze gorsza w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W przypadku 37% restauracji jest mało prawdopodobne, iż będą jeszcze otwarte za sześć miesięcy, jeśli nie uzyskają dodatkowej pomocy ze strony rządu.

„Krótko mówiąc, branża restauracyjna po prostu nie może już dłużej czekać na pomoc” – powiedział Sean Kennedy, wiceprezes wykonawczy grupy, który opowiada się za „prawdziwym kompromisem” między propozycjami demokratów i republikanów i ma nadzieję, że większy pakiet stymulacyjny pod przyszłą administracją Bidena.

Ograniczenia dotyczące możliwości spożywania posiłków w pomieszczeniach zamkniętych i inne restrykcje, takie jak krótsze godziny funkcjonowania, spustoszyły tę branżę.

jm