----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Według sondaży Axios/Survey Monkey oraz The Economist/YouGov około 9 na 10 Amerykanów czuje się bardzo lub dość bezpiecznie w społecznościach, w których żyją. Jednocześnie sondaż Gallupa pokazuje, że przepaść w postrzeganiu problemu rosnącej przestępczości w USA w porównaniu z przestępczością w najbliższej okolicy nigdy nie była większa.

W tym kontekście zespół ConsumerAffairs Research Team postanowił przyjrzeć się temu, które stany są najbezpieczniejsze. Każdy został sklasyfikowany pod względem ilości przestępstw z użyciem przemocy, przestępstw przeciwko mieniu, liczby funkcjonariuszy organów ścigania i wydatków organów ścigania na podstawie danych z FBI i Biura Spisu Ludności.

New Jersey, najwyżej sklasyfikowany stan, otrzymał wynik 71.6. Wyróżnił się na tle innych znacznie wyższym wskaźnikiem ilości funkcjonariuszy na jednego mieszkańca. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio New Hampshire i Rhode Island.

Najmniej bezpiecznym stanem, według naukowców Consumer Affairs, zostało uznane Arkansas, po Alasce i Tennessee. Nowy Meksyk został pominięty w rankingu z powodu braku danych.

Osiem z 10 najbezpieczniejszych stanów znajduje się w północno-wschodnim regionie USA. Oto pierwsza 10-tka:

New Jersey
New Hampshire
Rhode Island
Maine
Vermont
Connecticut
Ohio
Nowy Jork
Wirginia
Massachusetts

Illinois na tej liście znalazło się na dość wysokim - 12 miejscu. Pełen ranking dostępny na stronie ConsumerAffairs.

jm