----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kupno samochodu to kosztowne przedsięwzięcie. Wybierając wymarzony pojazd zwracamy uwagę na wiele rzeczy. Oprócz walorów wizualnych, koszt eksploatacji i komfort grają tu zdecydowanie pierwsze skrzypce. 

Skoro o wyglądzie mowa ważne, aby model był odpowiednio dostosowany do naszego wzrostu. Ciężko wyobrazić sobie dwumetrowego dryblasa w fiacie 500. Choć to się zdarza.

Aby pomóc użytkownikom w znalezieniu idealnego modelu, Consumer Reports przyjrzał się wynikom ostatnio testowanych pojazdów pod kątem komfortu siedzenia, pozycji za kierownicą oraz wygody podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, aby sprawdzić, które z nich są lepsze lub gorsze dla wysokich lub niskich kierowców.

BMW 7 Series, Volvo XC90 czy BMW X5 to nieliczne perełki, które są idealne zarówno dla tych wyższych, jaki tych niższych. Jest też kilka aut, które niestety nie służą obu grupom, wśród nich między innymi: Mazda MX-5 Miata, Jeep Wrangler i Toyota Tacoma. Ostateczny wybór, to sprawa indywidualna, jednak mamy nadzieję, że poniższy ranking będzie pomocny.

10 najlepszych i najgorszych samochodów dla wysokich kierowców

16 wysocy

źródło:consumerreports.org

10 najlepszych i najgorszych samochodów dla niskich kierowców

17 niscy

źródło: consumerreports.org

al