Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po stu dniach urzędowania gubernator JB Pritzker powiedział, że największym do tej pory osiągnięciem jego administracji, jest podwyższenie stawki minimalnej.

„Oznacza to, że milion osób w Illinois wyjdzie z ubóstwa” – powiedział Pritzker. „To wielka rzecz”.

Gubernator twierdzi, że kolejnym dużym wyzwaniem jest wprowadzenie progresywnej stawki podatku dochodowego.

„Tylko te osoby, które zarobią ponad 250,000 dolarów, będą płacić wyższy podatek stanowy” – powiedział. „Wszyscy inni otrzymają ulgę podatkową lub zapłacą taką samą stawkę, co jest ważne, abyśmy zdołali przezwyciężyć problemy fiskalne, chroniąc jednocześnie klasę średnią. O to w tym chodzi”.

Do wprowadzenia zmian w systemie podatkowym konieczne jest przyjęciem poprawki do Konstytucji stanu Illinois, większością 3/5 głosów. Poza tym, by ustawa mogła wejść w życie, musi zostać przyjęta w referendum, którego przeprowadzenie byłoby możliwe dopiero przy wyborach w listopadzie 2020 r.

Niektórzy republikanie są tej propozycji zdecydowanie przeciwni. Ale Pritzker twierdzi, że nie na innej dobrej alternatywy.

„Można dokonać ogromnych cięć w programach i edukacji, na których zależy ludziom” – powiedział. „Można podnieść podatki dla wszystkich. Lub można postępować zgodnie z uczciwym programem podatkowym, który nie tylko zapewni ulgę podatkową dla większości osób w Illinois, a w przypadku najbogatszych poprosi tylko o 3% więcej”.

Gubernator powiedział, że stan musi odbudować drogi i mosty, ale nie poprze propozycji podniesienia podatków od paliwa, przynajmniej jeszcze nie w tej chwili.

Pritzker ma nadzieję, że zmiany podatkowe, zalegalizowanie rekreacyjnej marihuany i zalegalizowanie zakładów sportowych, zostaną zatwierdzone przed końcem sesji legislacyjnej w maju, aby pomóc w zamknięciu wynoszącej miliard dolarów luki budżetowej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location