----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkańcy Chicago, którzy zostaną zaszczepieni przez Departament Zdrowia Publicznego w Chicago od najbliższej soboty, otrzymają kartę podarunkową o wartości 100 dolarów - ogłosili urzędnicy miejscy.

Mieszkańcy Chicago mogą umówić się na szczepienie dzwoniąc pod numer: 312-746-4835 lub odwiedzając witrynę: chicago.gov/athome.

Chociaż liczba szczepień wzrosła w ostatnim miesiącu o 15%, doktor Allison Arwady, komisarz miejskiego Departamentu ds. Zdrowia powiedziała, że więcej mieszkańców musi otrzymać szczepionkę, aby powstrzymać wzrost liczby przypadków, napędzanych przez wysoce zaraźliwy wariant delta.

Średnio u 460 mieszkańców Chicago każdego dnia diagnozowano koronawirusa w ciągu ostatniego tygodnia, co stanowi 2% spadek w porównaniu z poprzednim tygodniem, zgodnie z danymi Departamentu Zdrowia Publicznego Chicago. Wskaźnik pozytywnych wyników testów w mieście spadł do 4.3% z 4.4% w ciągu ostatnich siedmiu dni, mimo że liczba przeprowadzonych testów spadła o 1%.

61% wszystkich mieszkańców Chicago otrzymało do tej pory co najmniej jedną dawkę szczepionki na Covid – w tym ok. 44% czarnych mieszkańców, 53.4% Latynosów, 64% białych i 67% Azjatów.

Arwady powiedziała, że nieszczepieni mieszkańcy Chicago, którzy zarażają się Covid-19, są około 15 razy bardziej narażeni na śmierć z powodu wirusa niż ludzie, którzy są w pełni zaszczepieni.

jm