----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

29 sierpnia członkowie Fundacji Parafii Strzelce Wielkie zorganizowali piknik charytatywny, z którego dochód w kwocie ponad 11 tysięcy dolarów zostanie przeznaczony na remont zabytkowej, 400-letniej świątyni w Strzelcach Wielkich.

„Pomimo chwilowego deszczu, jaki nawiedził nas pod koniec dnia, piknik bardzo się nam udał, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy w niedzielę 29 sierpnia dotarli na trzynastą polanę w parku przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park” – powiedział przewodniczący Fundacji Stanisław Chwała.

 DSC5372 1

Piknik rozpoczęło nabożeństwo sprawowane przez o. Romana Deynę. Z lewej Wiesław Kołek

Piknik rozpoczęła msza św., którą w asyście członków grupy rekonstrukcyjnej kosynierów sprawował o. Roman Deyna. Po nabożeństwie rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce grupy „Góra Band”. Na licznych stoiskach fundacyjni wolontariusze oferowali przysmaki polskiej kuchni. Dużym wzięciem smakoszy cieszyły się golonki i grochówka serwowane z wojskowej kuchni polowej. Były smaczne placki ziemniaczane, ciasta i lody. Finałem imprezy było losowanie piknikowej loterii, w której na szczęśliwców czekał rower, telewizor oraz przeloty nad Chicago prywatnym samolotem ufundowane przez Chestera Wojnickiego i inne nagrody. Najwięcej szczęścia w losowaniu mieli Mieczysław Feret i Janina Gerslet, którzy będą mieli okazję podziwiać Wietrzne Miasto z lotu ptaka.

DSC 5634

Nagrodę przelot nad Chicago odbiera Janina Gerslet. Z lewej przew. Fundacji Stanisław Chwała. Z prawej wiceprzewodniczący Adam Maj, Wanda Nowak i Magdalena Maj

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP