----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Liczba osieroconych w czasie pandemii Covid-19 dzieci może być wyższa niż wcześniej szacowana. Liczby te były znacznie większe wśród czarnych Amerykanów oraz osób pochodzenia latynoskiego.

Według badań opublikowanych przez czasopismo medyczne Pediatrics, ponad połowa dzieci, które straciły głównego opiekuna podczas pandemii, należała do tych dwóch grup rasowych, które stanowią około 40% populacji USA.

Badanie wykazało, że w ciągu 15 miesięcy pandemii ponad 120,000 amerykańskich dzieci straciło rodzica lub jednego z dziadków, który był ich głównym opiekunem.

Wcześniejsze badanie przeprowadzone przez naukowców oszacowało, że około 40,000 amerykańskich dzieci straciło rodzica z powodu COVID-19 do lutego 2021 roku.

Wyniki obu badań nie są niespójne, powiedział Ashton Verdery, autor wcześniejszego badania. Verdery i jego koledzy skupili się na krótszym okresie czasu niż nowe badanie. Grupa Verdery'ego również skupiła się wyłącznie na śmierci rodziców, podczas gdy nowy artykuł uchwycił również, co stało się z opiekunami w postaci dziadków.

Większość tych zgonów była spowodowana koronawirusem, ale pandemia doprowadziła również do większej liczby zgonów z innych przyczyn.

jm