14 tysięcy dolarów dla Fundacji „Serce dla psa”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Na zaproszenie nowopowstałej chicagowskiej Fundacji „Serce dla psa” ponad 300 osób wzięło udział w pierwszym andrzejkowym balu charytatywnym, który w listopadowy wieczór odbył się w sali bankietowej Kings Hall w Lombard. Impreza przyniosła 14 tysięcy dolarów dochodu. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla małych schronisk dla zwierząt w Polsce.

Z inicjatywy polonijnej nauczycielki Marioli Ptasińskiej i grupy miłośniczek zwierząt 8 marca została założona Fundacja „Serce dla psa”, która za cel działania obrała wspomaganie małych schronisk dla zwierząt w Polsce. W ciągu kilku miesięcy zebrano ponad dwa tysiące dolarów, które zostały przeznaczone na zakup karmy, opłatę usług weterynaryjnych i pokrycie innych wydatków związanych z prowadzeniem małych, prywatnych schronisk. W głównej mierze pomoc została skierowana do placówki „Psi hotel” w Mielcu oraz Animal Welfare League w Chicago Ridge. Pod opiekę fundacji trafiła nawet krowa i koń. Pilna potrzeba posiadania większej ilości środków pieniężnych skłoniła wolontariuszki fundacji do zorganizowania balu dochodowego. Dzięki wsparciu sponsorów i uczestników andrzejkowej imprezy udało się wypracować ponad 14 tysięcy dolarów dochodu.

„Mam już szczegółową listę schronisk w Polsce, które dzięki dzisiejszej bardzo udanej imprezie zostaną otoczone naszym wsparciem. W pierwszym rzędzie będą to ośrodki z terenu Śląska, Warszawy i Małopolski. Nie pomagamy dużym schroniskom, które mają dotacje państwowe, ale małym, prywatnym, które borykają się z problemami finansowymi. Nie przekazujemy pieniędzy, tylko wysyłamy karmę dla piesków, płacimy rachunki za wizyty u weterynarzy, wysyłamy środki czystości. To nie jest tak, że fundacja prosi nas o pomoc i my wspomagamy w „ciemno”. Każda fundacja jest wcześniej sprawdzona przez współpracujących z nami wolontariuszy” – powiedziała podczas balu prezes fundacji Mariola Ptasińska.

Impreza obfitowała w wiele niespodzianek. Swoją obecnością bal zaszczyciły Miss Illinois Oliwia Pura oraz Miss Polski w Illinois Pamela Moor. Treserka psów Monika Wawrzyniak przygotowała pokaz tresury psów. Tańce towarzyskie zaprezentowali Victoria Herrera i Mariusz Skorupski. Na stolikach wyeksponowane zostały zdjęcia psów i kotów, które czekają na adopcję. Kilka zwierzaków trafiło do kochających rodzin. Odbyła się loteria fantowa. Jedną z nagród były wakacje w Meksyku.

Osoby zainteresowane wolontariatem w tej fundacji oraz jej działaniami więcej informacji mogą zasięgnąć na FB pod adresem: www.facebook.com/sercedlapsa. Można kontaktować się poprzez email pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pierwszy bal okazał się wielkim sukcesem. Słowa uznania należą się wolontariuszkom, które zapowiedziały już kolejny bal za rok oraz inne imprezy charytatywne w okresie letnim.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak