09 lipca 2024

Udostępnij znajomym:

Biuro skarbnika stanu Illinois, którego funkcję sprawuje Michael Frerichs, ogłosiło, że jest w posiadaniu 2,5 miliarda dolarów w postaci tzw. unclaimed property, czyli nieodebranych i zagubionych funduszy. Źródła tych pieniędzy to między innymi nieodebrane depozyty wpłacane różnym firmom, zwroty firm ubezpieczeniowych, niezrealizowane czeki i przekazy pieniężne czy zapomniane konta i skrytki bankowe. Każdego roku skarbnik stanu powtarza apel, by sprawdzić swoje nazwisko w rejestrze. Być może część tych pieniędzy należy się komuś z was lub waszych bliskich.

W obszernych pomieszczeniach w podziemiach Springfield Marine Bank przechowywane są różnorodne przedmioty, takie jak biżuteria, sztabki złota i srebra, monety sięgające czasów Imperium Rzymskiego oraz zabytkowe banknoty.

"Czasami zdarza się, że na przykład ktoś zostawia coś w sejfie bankowym, a gdy zostaje on porzucony, trafia do nas. Staramy się odnaleźć prawowitych właścicieli" - wyjaśnia Frerichs.

Skarbnik stanu wyjaśnił procedurę postępowania z nieodebranymi przedmiotami: "Gdy zaczyna brakować nam miejsca, wystawiamy rzeczy na aukcję. Jeśli po około 10 latach nikt nie zgłosi się po swoją własność, organizujemy aukcję na żywo podczas stanowych targów lub aukcję online".

Frerichs podkreślił, że stan nie zatrzymuje pieniędzy z aukcji: "Przechowujemy je dla ludzi. Może nie dostaniesz z powrotem karty baseballowej Mickey'a Mantle'a, którą twój ojciec trzymał w sejfie, ale otrzymasz pełną kwotę, za jaką została sprzedana na aukcji".

Niektóre przedmioty nigdy nie trafiają na aukcję. "Nigdy nie wystawiamy na licytację medali wojskowych. Nikt nie może kupić honoru czy męstwa. Szukamy prawowitych właścicieli, niezależnie od tego, ile zajmuje to czasu” - zapewnia skarbnik Illinois.

Skarbnik przypomniał, że w kwietniu zwrócono mieszkańcom stanu ponad 20 milionów dolarów w postaci utraconych aktywów. Zachęca wszystkich do sprawdzenia na stronie internetowej jego biura, czy nie mają jakiejś nieodebranej własności swojej lub kogoś bliskiego czekającej na odbiór.

Jak przeszukać bazę danych

To proste.

Wchodzimy na stronę icash.illinoistreasurer.gov

Następnie wpisujemy kilka podstawowych informacji, jak imię i nazwisko lub nazwa firmy, po czym otrzymujemy wynik wyszukiwania.

Jak złożyć podanie o ich zwrot?

Można to zrobić na tej samej stronie internetowej. Nie ma opłaty za odzyskanie pieniędzy. Po uzyskaniu numeru identyfikacyjnego roszczenia możesz sprawdzić status na stronie skarbnika stanu.

Jak długo trwa proces zwrotu?

Wnioski rozpatrywane są w kolejności dat ich wpływania do urzędu. Może upłynąć do 12 tygodni zanim uzyskamy zwrotną wiadomość lub płatność, a wszystko zależy od liczby przetwarzanych wniosków w danym momencie.

Czy sprawy te ulegają przedawnieniu?

Nie. Roszczenia można składać w dowolnym momencie, ponieważ nieodebrane mienie jest przetrzymywane przez stan do momentu znalezienia prawnego właściciela.

Jak znaleźć nieodebrane mienie z innych stanów?

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć nieodebrane aktywa w innych stanach, odwiedź witrynę missingmoney.com

rj

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

BAUMERT LAW

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor