----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

W poniedziałek U.S. Custom and Border Protection opublikował dane dotyczące prób nielegalnego przedostania się na teren Stanów Zjednoczonych, informując, że w grudniu doszło do konfrontacji z prawie 179,000 osób na granicy amerykańsko-meksykańskiej. To daje w sumie ponad 2 miliony w 2021 roku.

Według danych urzędu celnego, stanowi to historyczny rekord, przewyższając łączną liczbę za poprzednie dwa lata o ponad 565,000.

W 2019 roku, zanim ruch na granicy zmalał wraz z wybuchem pandemii, służby graniczne miały do czynienia z prawie 922,000 osób, a w 2020 z 548,000 imigrantów – co oznacza wzrost o 272% do 2021 roku.

Podczas gdy legalne możliwości wjazdu do Stanów Zjednoczonych pozostają w dużej mierze niedostępne z powodu obowiązujących ograniczeń, przepływy imigrantów pozostały stałe przez cały ostatni rok.

Kiedy prezydent Joe Biden objął urząd w styczniu ubiegłego roku, władze zgłosiły 78,000 zatrzymań na granicy. Do lipca, po miesiącach stałych wzrostów, odnotowano najwyższą miesięczną liczbę 214,000 prób przekroczenia granicy. Od tego czasu liczby zaczęły się zmniejszać. W październiku doszło do 165,000 konfrontacji na granicy, a w listopadzie liczba podskoczyła do 175,000.

Wspólny raport wydany w listopadzie zeszłego roku przez Migration Policy Institute, United Nations World Food Progarm oraz Massachusets Institute of Technology’s Civid Data Design Lab, wskazał na różne przyczyny zwiększonej liczby prób przekraczania granicy zaobserwowanej podczas pierwszego roku urzędowania Bidena.

Według raportu w centrum trwającego kryzysu znajduje się pandemia koronawirusa, która pogorszyła problemy społeczne, z jakimi od lat borykają się Salwador, Gwatemala, Honduras i część Meksyku – cztery miejsca, z których pochodzi większość imigrantów. Problemy te obejmują niestabilność ekonomiczną, przemoc ze strony gangów oraz dewastację środowiska spowodowaną zmianami klimatu.

Większość imigrantów jako główną motywację opuszczenia swojego kraju wskazywało powody ekonomiczne, z raportu wynika, że osoby te często mają niewystarczające dochody na pokrycie swoich podstawowych potrzeb. Chociaż obawy ekonomiczne były najczęściej wymienianym powodem, migracji, przemoc gangów i dewastacja środowiska mają również znaczący wpływ na zdolności zarobkowe, a te trzy kwestie są często ze sobą powiązane.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----