20 lat kliniki Dental Specialists of Niles
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Osiemnastego stycznia dwudziestą rocznicę istnienia na uroczystym przyjęciu celebrowały założycielki, pracownice oraz pacjenci kliniki dentystycznej „Dental Specialists of Niles” przy 8216 W. Oakton w Niles. Gościem honorowym jubileuszu był prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula.

„Po kilku latach praktyki postanowiłam założyć własną klinikę. Pod koniec 1999 roku rozpoczęliśmy poszukiwania odpowiedniego miejsca. Znajomy powiedział mi, że jest taki budynek na ulicy Oakton, niedaleko skrzyżowania z ulicą Milwaukee. Postanowiłyśmy z mamą, że to będzie odpowiednie miejsce. Budynek został wyremontowany i wyposażony. 29 stycznia dwutysięcznego roku klinika została otwarta dla pacjentów. Działamy w tym miejscu do tej pory niosąc pomoc setkom osób, które mają problemy ze swoim uzębieniem. Choroby zębów mają bardzo negatywny wpływ nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Są przyczyną wielu chorób w organizmie człowieka. W naszej klinice specjalizujemy się w zabiegach wszczepiania zębów, ale nie zapominamy o ogólnym zdrowiu, bo jest ono ważne dla każdego z nas. To jest ciężka praca. Efekty są trwałe. Mój personel zawsze dba o to, żeby pacjent czuł się dobrze i nie był zestresowany, co w procesie leczenia też jest bardzo ważne” –powiedziała założycielka kliniki dr Dorothy Anasinski. Twórczyni kliniki jest wykładowcą akademickim i założyła klub dentystyczny, w ramach którego prowadzone są szkolenia dla lekarzy i asystentek dentystycznych

Jednym z pierwszych pacjentów w klinice był Franciszek Spula, który był jedną z tych osób, które dopingowały panią doktor do uruchomienia własnej kliniki. „Od samego początku swojej kariery dentystycznej doktor Dorotha Anasinski zawsze bardzo ciężko pracowała lecząc pacjentów w różnych klinikach i podnosząc swoje umiejętności zawodowe. Wraz z jej mamą Danutą namawialiśmy ją do założenia tej kliniki. Zaczęliśmy szukać odpowiedniego lokalu i dwadzieścia lat temu znaleźliśmy to miejsce, które okazało się idealnym rozwiązaniem. Klinika jest poza miastem Chicago. Blisko ulicy Milwaukee i autostrady. Panuje tutaj bardzo miła atmosfera, co nie jest bez znaczenia przy leczeniu zębów, bo większość z nas czuje pewien niepokój przed zajęciem miejsca w fotelu dentystycznym. Każdy, kto trafi pod opiekę pani doktor z pewnością potwierdzi, że jest znakomitą profesjonalistką i miłą osobą. Korzystając z okazji chciałbym jej pogratulować dotychczasowych sukcesów i życzyć wytrwałości w prowadzeniu kliniki dla dobra pacjentów, wśród których jest wielu naszych rodaków, aby przynajmniej przez kolejne dwadzieścia lat niosła pomoc”.

Sympatyczny wieczór w sali bankietowej Lone Tree Manor miał kilka niespodzianek. Nad oprawą muzyczną czuwał Jarosław Spychalski, polonijny Elvis Presley. Odbyła się loteria fantowa. Wśród uczestników przyjęcia rozlosowano trzy bezpłatne zabiegi dentystyczne oraz elektroniczny sprzęt do higieny jamy ustnej.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak