20 lat Koła Ochotnica
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

21 września dwudziestolecie istnienia celebrować będą członkowie Koła nr 72 Ochotnica przy Związku Podhalan w Ameryce Północnej. W ramach przygotowań do jubileuszu zorganizowany został piknik, który odbył się w parku przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park.

Spotkanie pod chmurką członków koła i licznego grona gości rozpoczęło nabożeństwo polowe, które odprawił kapelan organizacji ks. Franciszek Florczyk. W duszpasterskim słowie ks. Franciszek mówił o potrzebie budowania wspólnoty i życia wspierając się wzajemnie oraz pomagania tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

„Dzięki takim spotkaniom na łonie natury jesteśmy otwarci w życzliwości jeden do drugiego i wzajemnego wspierania się. Ksiądz Franciszek powiedział żebyśmy stawali się świętymi, bo każde kazanie w tym kierunku zmierza, ale ile kto z niego zapamiętał, to już jest indywidualna sprawa każdego z uczestników. Taki piknik to również znakomita okazja do spotkania się ze znajomymi i rodziną, a przy okazji uraczenia podniebienia jakimiś smakołykami i wspomożenia w ten sposób kasy naszego koła, które przygotowuje się do obchodów dwudziestolecia istnienia. Zaplanowaliśmy je na 21 września” – powiedział prezes Jan Chlipała dziękując uczestnikom imprezy za liczne przybycie. Szczególnie serdeczne podziękowania skierował do Haliny i Stanisława Urbaniaków, właścicieli sklepów „Montrose Deli” za ich wieloletnie sponsorowanie piknikowej kuchni oraz Anny i Marii Szymczak, które sponsorowały smaczne placki ziemniaczane. To między innymi dzięki temu udaje się gromadzić fundusze pomocowe dla osób potrzebujących oraz na bieżącą działalność koła.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak