29. Konkurs Koszyczka Wielkanocnego
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Radio “Na Góralską Nutę” wraz z Kołem Biały Dunajec nr 40 przy Związku Podhalan im. Andrzeja Skupnia-Florka zaprasza na kolejny Konkurs Koszyczka Wielkanocnego. Impreza odbędzie się w Wielką Sobotę w Domu Podhalan.

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi na godzinę 1:30 po południu do góralskiej siedziby przy 4808 S. Archer. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się więcej o symbolice potraw niesionych do święcenia oraz zapoznać się z rożnymi technikami robinia pisanek. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody. Specjalne upominki organizatorzy przy wsparciu sponsorów z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową na czele przygotowali dla właścicieli wybranych przez członków komisji konkursowej koszyczków. Na parkingu w zagrodzie przygotowanej przez bacę Wojciecha Jędrola dzieci będą mogły zobaczyć młode jagnięta i inne zwierzęta domowe.

„Koszyczek powinien być piknie przybrany. Na spodzie powinna być haftowana serweta, która o parę cali wystaje na zewnątrz koszyczka. Należy ją ozdobić bukszpanem, żywymi kwiatami i innymi zielonymi listkami. Dobrze, jeżeli znajdą się tulipany. Najlepiej żółte lub białe. Także inne kwiatki w odcieniach błękitu. Co w koszyczku powinno się znaleźć? Oczywiście duży piękny baranek. Wokół kolorowane nasze pisanki, szyneczka, chleb, kiełbasa, masło, sól, pieprz, chrzan, a nawet wino i wiele innych produktów. Muszę się pochwalić, że robione przez moją firmę koszyczki wielokrotnie były nagradzane na tym konkursie” – powiedziała Elżbieta Chowaniec, znawczyni kultury ludowej, którą w okresie przedświątecznym można spotkać wraz z jej produktami w delikatesach „Mikołajczyk Deli” Andrzeja Kolasy przy skrzyżowaniu ulic Central i Milwaukee.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak