----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

09 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

Mężczyzna z Hoffman Estates spędzi co najmniej półtora roku w więzieniu za zagłodzenie i porzucenie ciała swojego wychudzonego martwego psa w zalesionej części Naperville. To jedno z dwóch zwierząt, które zagłodził na śmierć - podało biuro prokuratora stanowego powiatu DuPage.

29-letni Andre Norris został skazany w poniedziałek na maksymalną karę 3 lat więzienia po tym, jak przyznał się do winy w trzech przestępstwach zaostrzonego okrucieństwo wobec zwierząt. Zgodnie z prawem stanowym nie będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe, dopóki nie odsiedzi 50% swojej kary, poinformował w komunikacie prasowym biuro prokuratora.

W marcu 2020 funkcjonariusze z Naperville zostali wezwali na szlak w pobliżu rowu melioracyjnego, gdzie znaleźli martwego owczarka niemieckiego, zawiniętego w prześcieradło i włożonego do plastikowego pojemnika. Pies, który został nazwany „Otis” ważył około 20 funtów – 50 funtów mniej niż powinien ważyć owczarek niemiecki. Sekcja zwłok wykonana przez University of Illinois Veterinary School wykazała, że Otis zmarł z powodu parwowirusów, zagłodzenia i zatrucia trutką na szczury.

Śledczy byli w stanie ustalić właściciela, a po przeszukaniu domu znaleziono kolejnego psa, zamkniętego w klatce wypełnionej odchodami, moczem i krwią. Wychudzony pies nazwany „Scooby” ważył 20 funtów i miał na ciele ogromne rany. Trzeci pies o imieniu „Bubba” został znaleziony martwy na pobliskim polu owinięty w prześcieradło, poinformowali urzędnicy. Pies ważył tylko cztery funty i zmarł z głodu, zgodnie z wynikami sekcji.

Norris i współwłaścicielka psa, 21-letnia Sarah Gorski, zostali oskarżeni o cztery zarzuty zaostrzonego okrucieństwa wobec zwierząt i dwa wykroczenia związane z nielegalnym pozbyciem się ciał zwierząt. Zarzuty przeciwko Norrisowy zostały zmniejszone w ramach ugody. Sprawa kobiety jest w toku.

„Warunki, w jakich pan Norris trzymał te biedne, bezbronne zwierzęta, były po prostu karygodne, a sposób, w jaki umierały, rozdzierający serce” – powiedział prokurator stanowy Robert Berlin. „Z właścicielem takim jak Norris, Otis i Bubba nigdy nie mieli szans. Oba psy zginęły straszliwą, bolesną, niepotrzebną śmiercią w wyniku braku pożywienia lub odpowiedniej opieki. Na szczęście Scooby całkowicie wyzdrowiał i żyje szczęśliwie z rodziną zastępczą” – powiedział.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----