330 nowych przypadków, 3 zgony
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator J.B. Pritzker codziennie informuje o nowych przypadkach zachorowania i kolejnych zgonach w naszym stanie, obecnej sytuacji i środkach wprowadzanych przez lokalne władze.

W środę potwierdzono 330 nowych przypadków COVID-19 oraz 3 kolejne zgony związane z wirusem.

Departament Zdrowia Publicznego w Illinois informuje, że w całym stanie odnotowano już 1,865 zachorowań. Trzy ostatnie ofiary śmiertelne, to mężczyzna po dziewięćdziesiątce z powiatu Kane, mężczyzna po pięćdziesiątce z powiatu Cook oraz pięćdziesięciokilkuletnia kobieta z Will County. Spośród 19 wszystkich zgonów odnotowanych w stanie, 13 dotyczyło powiatu Cook.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot i tymczasowy szef departamentu policji Charlie Beck, zapowiedzieli w środę, że władze rozpoczną bardziej rygorystyczne egzekwowanie nakazu pozostania w domach.

Za spotykanie się w większych grupach grożą mandaty i kary finansowe w wysokości $500 - powiedział Beck. Możliwe jest także aresztowanie osób, które odmówią dostosowania się do nakazu. Bardziej rygorystyczne metody zostaną wprowadzone po tym, jak we wtorek, korzystając z ładnej pogody, ludzie gromadzili się nad jeziorem Michigan, a nawet organizowali imprezy w domach, pomimo wytycznych zachowania dystansu społecznego, nakazu unikania większych grup i utrzymywania odległości co najmniej sześciu stóp od innych w miejscach publicznych.

"Będziemy zmuszeni zamknąć nasze parki i cały brzeg jeziora, jeśli ludzie nadal będą łamać te społeczne zasady dystansowania" - powiedziała Lightfoot.

Najnowsze statystyki dostępne w CDC pokazują ponad 54,000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w USA i 737 zgonów.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: