----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego ponownie dodał Kalifornię i Mississippi do listy stanów, w przypadku których obowiązują restrykcje związane z podróżą. Obecnie znajdują się na niej 42 stany, co ma związek z rosnącą liczbą przypadków w całym kraju.

Wyłączone z listy są obecnie tylko Alabama, Floryda, Georgia, Hawaje, Luizjana, Południowa Karolina, Teksas, a także Guam, Portoryko i Wyspy Dziewicze.

Według CDPH "dziennie wskaźniki przypadków zachorowań muszą wynosić poniżej 15 na 100,000 mieszkańców przez kolejne dwa tygodnie, aby stan został usunięty z listy.

„Dane z tego tygodnia nie są zaskakujące dla nikogo, kto śledzi je na co dzień, tak jak my w CDPH” - powiedziała komisarz CDPH, doktor Allison Arwady. "Najwyższe wskaźniki Covid występują obecnie na Środkowym Zachodzie i w Nowej Anglii, ale w tym tygodniu dwa stany o cieplejszym klimacie – Kalifornia i Mississippi – powróciły na listę ostrzeżeń związanych z podróżami. Nie zakładaj, że wszystko będzie dobrze, jeśli podróżujesz w miejsca cieplejsze niż Środkowy Zachód. Jedynym sposobem, aby zapewnić sobie najlepszą ochronę, jest pełne zaszczepienie i noszenie maski, gdy przebywasz w pobliżu innych ludzi”.

Zgodnie z zaleceniem nieszczepieni podróżni powinni zostać przebadani na obecność COVID-19 przed i po podróży z dowolnego stanu znajdującego się na liście, a po przybyciu do Chicago powinni zostać poddani kwarantannie przez siedem dni. W przypadku podróży krajowych zalecenia dotyczące kwarantanny i badań nie dotyczą w pełni zaszczepionych podróżnych.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----