46 milionów osób nie stać na usługi medyczne
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Szacuje się, że 46 milionów osób, czyli 18% mieszkańców w kraju, nie byłoby w stanie zapłacić za opiekę zdrowotną, gdyby dzisiaj potrzebowało takich usług – wynika z niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa i West Health.

Inne badanie, przeprowadzone przez Texas Public Policy Foundation, wykazało, że większość szpitali w Stanach Zjednoczonych nie dostosowała się jeszcze do przepisów dotyczących przejrzystości cen, wprowadzonych w tym roku, które miały na celu umożliwić pacjentom porównanie cen i wybranie najkorzystniejszych dla siebie opcji.

Ustalenia Gallupa opierają się na ankiecie przeprowadzonej w okresie od 15 do 21 lutego na grupie 3,753 osób dorosłych. Margines błędu wynosi 2%.

Z sondażu wynika, że 35% osób o niskich dochodach nie było w stanie zapłacić za usługi zdrowotne w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród ankietowanych 12% musiało zrezygnować z zakupu żywności, aby opłacić opiekę medyczną. Ankieta wykazała również, że istnieje szerokie poparcie dla ograniczenia kosztów własnych (out-of-pocket) w programie Medicare.

Większość osób, których nie było stać na opłacenie kosztów opieki zdrowotnej, to osoby dorosłe, innych ras niż biała, w wieku od 18 do 49 lat oraz w wieku od 50 do 64 lat.

Podczas gdy 18% respondentów twierdziło, że nie byłoby w stanie zapłacić za opiekę wysokiej jakości, gdyby jej dzisiaj potrzebowali, ten sam odsetek zgłosił również, że ktoś w ich gospodarstwie domowym już zrezygnował z opieki, której potrzebował w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ponieważ była ona zbyt droga.

Teksas ma największą szacunkową liczbę nieubezpieczonych osób w Stanach Zjednoczonych – wynika z informacji biura Texas Comptroller.

W czasie, gdy tak wielu osób nie stać na opiekę zdrowotną, nowe zasada dotycząca przejrzystości cen, która weszła w życie w tym roku, powinna pomóc ludziom w znalezieniu najbardziej przystępnych opcji.

1 stycznia 2021 roku weszło w życie prawo federalne dotyczące przejrzystości cen, które nakłada na szpitale obowiązek publicznego podawania standardowych opłat za świadczone usługi. Problem polega na tym, że tylko ok. 2,000 szpitali w całym kraju spełniło te wymagania. Z licznych raportów wynika, że wiele szpitali próbowało uniemożliwić wdrożenie zasady przejrzystości.

Pięć stanów, w których większość szpitali zastosowała się do zaleceń, to Maryland (87%), Południowa Dakota (80%), Minnesota (78%), Vermont (75%) oraz Michigan (74%).

Na drugim końcu listy znalazły się: Maine (8%), Missouri (15%), Mississippi (17%), Nebraska (19%) oraz Alaska (21%).

Niezwykle wysokie ceny i nieznajomość kosztów zabiegów do momentu otrzymania rachunku, spowodowały, że około jedna trzecia Amerykanów posiada długi medyczne. W przypadku więcej niż co szóstej osoby dług medyczny został przejęty przez firmy windykacyjne.

jm