5 policjantów rannych w wypadku
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pięciu funkcjonariuszy odniosło obrażenia w czwartek rano, gdy doszło do zderzenia radiowozu i nieoznakowanego policyjnego SUV w dzielnicy East Garfield Park.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10:30 rano w pobliżu skrzyżowania ulic Jackson i Francisco – poinformował rzecznik departamentu straży pożarnej, Larry Langford.

Dwie osoby w ciężkim stanie zostały przetransportowane do szpitala Strogera, ale ich obrażenia nie zagrażają życiu. Stan trzech pozostałych został ustabilizowany i trafiły one do szpitala Mount Sinai oraz Rush University Medical Center.

Rzecznik chicagowskiego departamentu policji, Anthony Guglielmi, nie podał informacji na temat tego, jak doszło do wypadku.

Policjanci prawdopodobnie odpowiadali na zgłoszenie dotyczące strzelaniny przy 500 North St. Louis Avenue. Dwie osoby znajdowały się w samochodzie, gdy podszedł do nich nieznany mężczyzna i otworzył ogień. Sprawca zbiegł alejka i uciekł samochodem Policja znalazła późnej opuszczony pojazd, z łuskami w środku. Nikogo jeszcze nie aresztowano.

Monitor