50 tysięcy testów, wzrost liczby przypadków
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urzędnicy ds. zdrowia poinformowali, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Illinois wykonano ponad 50,000 testów na Covid-19 - to największa liczba badań wykonanych w ciągu jednego dnia. Rośnie również liczba przypadków osiągając najwyższy poziom odnotowany od maja.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego w ciągu ostatniej doby wykonano 50,299 testów oraz potwierdzono 2,295 nowych zachorowań i 25 zgonów związanych z koronawirusem.

Liczba przypadków Covid-19 potwierdzona w środę to największy wzrost potwierdzony w ciągu jednego dnia od 24 maja, kiedy urzędnicy zgłosili 2,508 zachorowań. Podobny skok został odnotowany 14 sierpnia, kiedy przeprowadzono ponad 49 tys. testów i potwierdzono 2,264 przypadki koronawirusa.

Wskaźnik pozytywności w stanie Illinois w okresie od 12 do 18 sierpnia wzrósł nieznacznie do 4.4 procent - a od początku sierpnia utrzymuje się na poziomie około 4 procent. Średnia z 7 dni testów od początku miesiąca wzrosła z ok. 38 tysięcy do 42 tysięcy.

Nowe ograniczenia nałożone przez stan dotyczące między innymi spotkań i otwarcia barów czy restauracji, weszły w życie w rejonie Metro East w pobliżu St. Louis we wtorek, po tym, jak wskaźnik pozytywności przekroczył tam 8% limit ustalony w planie "Restore Illinois".

Wskaźnik pozytywności w tym rejonie na dzień 16 sierpnia wynosi 9.5%. Każdy inny region utrzymuje się w ustalonych granicach, zarówno pod względem wskaźnika pozytywnych testów, jak i przyjęć do szpitala.

JM