6 milionów testów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Służby sanitarne z Illinois masowo badają mieszkańców stanu. Urzędnicy z Departamentu Zdrowia poinformowali, że od początku epidemii wykonano łącznie ponad 6 milionów testów na obecność koronawirusa Covid-19. Ma to być dowód na to, że stanowe władze nie lekceważą epidemii i nie zaniżają sztucznie statystyk wykonując małą ilość testów.

Spośród już przeprowadzonych badań ponad 300,000 dało wynik pozytywny – u tych osób zostało potwierdzone zakażenie Covid-19. Około 5% badanych pacjentów okazało się być nosicielami wirusa. Biuro gubernatora potwierdziło, że dziennie testowanych jest około 60,000 mieszkańców stanu.

Epidemia w Stanach Zjednoczonych, także w Illinois, szczególnie w ostatnich dniach ponownie przyspiesza. Jeszcze w ubiegłym tygodniu gubernator chwalił się, że na terenie stanu coraz częściej odnotowywane są spadki w większości regionów.

„W zeszłym tygodniu mówiłem, że obserwujemy spadki liczby chorych praktycznie w każdej części stanu z wyjątkiem Regionu 1, gdzie utrzymywał się stały wzrost pozytywnych wyników. Niestety ta dobra tendencja zatrzymała się w całym Illinois” – mówi przebywający na kwarantannie Pritzker.

Tylko w stanie Illinois w wyniku zakażenia koronawirusem i powikłaniami po chorobie zmarło dotychczas ponad 9,000 osób. W środę potwierdzono śmierć kolejnych 42 mieszkańców Illinois. 

FK