----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Burmistrz Lori Lightfoot poinformowała we wtorek, że deficyt budżetowy Chicago na 2020 rok wyniesie blisko 700 milionów dolarów ze względu na wpływ epidemii koronawirusa na przychody. Lightfoot zapowiedziała, że wszystkie opcje, w tym podwyżki podatków od nieruchomości oraz zwolnienia pracowników, są możliwe, aby ratować sytuację finansową miasta.

Przez ostatnie miesiące administracja burmistrz odmawiała podania szczegółów na temat wpływu epidemii na budżet miasta. Ratusz stracił miliony wpływów z podatków od marca, kiedy zaczęto odwolywać wydarzenia w McCormick Place, zmniejszyły się także przychody z podatków od sprzedaży.

Tymczasem władze Chicago zdecydowały o anulowaniu wszystkich imprez aż do weekendu związanego z obchodami Labor Day we wrześniu, co obejmuje Lollapalooze, Taste of Chicago, Air and Water Show oraz Chicago Jazz Festival. Działanie te mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lollapalooza zwykle przyciąga 100,000 fanów muzyki do Grant Park każdego z czterech dni trwania festiwalu. Jest to jednocześnie największe wydarzenie generujące przychody dla Chicago Park District.

"Bardzo żałujemy, że nie możemy ponownie zorganizować festiwalu Lollapalooza w Grant Park w tym roku, ale rozumiemy powody, dla których niemożliwa jest realizacja wcześniejszych planów" - poinformowali organizatorzy festiwalu. "Zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów, artystów, partnerów, personelu i społeczności jest zawsze naszym najwyższym priorytetem".

Zamiast dorocznej imprezy, która w 2021 ma odbyć się po raz 30., organizatorzy festiwalu Lollapalooza zamierzają współpracować z władzami miasta, oferując weekendowe koncerty transmitowane na żywo, które obejmą te same daty, co festiwal. Więcej informacji na tema temat pojawi się w przyszłym miesiącu.

We wtorek przedstawiciele Illinois potwierdzili 797 przypadków COVID-19 oraz kolejnych 95 ofiar śmiertelnych, co dale łączną liczbę znanych przypadków 129,212 oraz 6,018 zgonów w całym stanie od początku wybuchu pandemii. W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzono ponad 20 tysięcy testów.

JM