----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Portal cntraveler.com od 34 lat organizuje ankietę miast, które chcielibyśmy odwiedzić. W tym roku w konkursie zagłosowało 800 tysięcy osób. W rankingu wygrało Chicago, zostawiając w tyle San Francisco, Nowy Jork czy Honolulu. Oto lista dużych miast, które najbardziej pokochaliście:

1. Chicago, Illinois

Chicago po raz kolejny znalazło się na szczycie tej listy. Miasto słynie z imponującej architektury, okazałych muzeów, znakomitej kuchni oraz szerokiej sceny piwowarskiej. Aby odwiedzić wszystkie warte uwagi miejsca, jedna wizyta na pewno nie wystarczy. Większość turystów zaczyna zwiedzanie od Magnificent Mile, poprzez Gold Coast, docierając aż do Old Town.

2. Nowy Jork

Miasto tętni życiem jak żadne inne amerykańskie miasto. Po obowiązkowej wizycie w kilku światowej klasy muzeach, koniecznie spróbujcie chińskiej zupy z pierożkami w Chinatown, pizzy w Greenwich Village i steka w Soho. Nowy Jork to centrum światowej finansjery, muzyki, mody, sztuki i architektury. Statua Wolności, kompleks wieżowców Rockefeller Center, Central Park czy most Brookliński kojarzą się z miastem nieodzownie.

35

3. Nowy Orlean

Zaskoczeni? My nie. To niesamowite miejsce, w którym mieszają się wpływy francuskie, hiszpańskie, afrykańskie oraz Indian amerykańskich. Miejsce niewątpliwie fascynuje, a jego historyczne centrum zalicza się do najbardziej malowniczych zakątków w całych Stanach Zjednoczonych. Słynie z licznych imprez i wydarzeń kulturalnych.

34

4. Boston

To jedno z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych, pełne magii, historii, niesamowitej kuchni oraz najlepszych uniwersytetów na świecie. Charakteryzuje je spokój i malownicze nadwodne krajobrazy.

36 boston

5. San Francisco

Choć małe, ma tyle atrakcji, że weekend może nie wystarczyć na jego odkrywanie. To tu znajduje się najsłynniejsze więzienie świata – Alcatraz oraz słynny most Golden Gate. Będąc w mieście koniecznie odwiedźcie Muzeum Sztuki Współczesnej.

36 san francisco

Pełną listę najlepszych dużych miast według rankingu cntraveler.com znajdziecie tutaj