Advocate zamyka 5 podmiejskich klinik medycznych
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Advocate Medical Group zamknie w przyszłym miesiącu tzw. „immediate care clinics” w siedmiu sklepach Walgreens w rejonie Chicago.

W liście do Illinois Nurses Assocation największa grupa lokalnych lekarzy poinformowała, że liczba pacjentów w tych lokalizacjach stała się niestabilna, zauważając jednocześnie, że potrzeby zdrowotne społeczności są dobrze zaspokajane przez innych dostawców.

„Potrzeby zdrowotne tych społeczności są dobrze zaspokajane przez innych świadczeniodawców” – powiedział rzecznik Advocate, Mike Riopell. „W ramach odpowiedzialnego zarządzania naszymi zasobami opieki zdrowotnej, nadal dążymy do tego, aby opieka zdrowotna była bardziej przystępna, co obejmuje ograniczanie powielania usług w naszych społecznościach”.

Walgreens twierdzi, że nie będzie szukać innego dostawcy do przejęcia siedmiu klinik zlokalizowanych w Carol Stream, Joliet, Napierville, Oak Park, River Forest, Sycamore i Yorkville. Advocate nadal będzie obsługiwać 48 klinik pomocy natychmiastowej w innych sklepach Walgreens.

Od czasu, kiedy Advocate i gigant handlu detalicznego, firma Walgreens, połączyły siły w 2016 roku, sieci szpitali, grupy niezależnych dostawców i inne sklepy, takie jak CVS, zwiększyły swoje działania na rzecz oferowania opieki ambulatoryjnej.

Chris Martin, rzecznik Illinois Nurses Association, poinformował, że 13 pielęgniarek straci pracę w wyniku zamknięcia klinik. Stowarzyszenie pielęgniarek złożyło skargę do National Labor Relations Board, twierdząc, że Advocate powinno być zobowiązane do negocjowania zamknięcia ze związkiem w ramach zawartej umowy.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: