----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Airbnb, firma zajmująca się wynajmem krótkoterminowym, na stałe zakazała organizacji imprez w nieruchomościach oferowanych na swojej stronie.

„Wiemy, że zdecydowana większość naszych gospodarzy udostępnia swoje domy w sposób odpowiedzialny, podobnie jak zdecydowana większość gości jest odpowiedzialna i traktuje wynajmowane miejsca, jakby były ich własnymi” – poinformowało Airbnb w oświadczeniu. „Skupiamy się na próbie eliminacji bardzo rzadkich przypadków gospodarzy, którzy nie działają odpowiedzialnie lub gości, którzy próbują organizować nieautoryzowane imprezy”.

Osoby, które naruszą politykę firmy, zostaną zawieszone lub usunięte z platformy.

Wcześniej Airbnb pozostawiało decyzję o urządzaniu imprez gospodarzom. W 2019 roku portal zakazał imprez, na które wysyłane były „otwarte zaproszenia” i wykorzystywania nieruchomości jako „nieustannych miejsc imprezowych”.

W czasie pandemii COVID-19, gdy bary i kluby były zamknięte, ludzie zaczęli organizować imprezy poprzez serwis Airbnb. Firma tymczasowo zakazała organizacji imprez w sierpniu 2020 r., aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Od tego czasu liczba doniesień o imprezach spadła o 44% w stosunku rocznym, poinformowało Airbnb.

W 2021 roku około 6,600 osób zostało zawieszonych na Airbnb za złamanie tymczasowego zakazu. W tym czasie obowiązywał 16-osobowy limit spotkań, który od tego czasu został zniesiony.

Tymczasowy zakaz otrzymał pozytywne opinie.

„Z biegiem czasu zakaz organizowania imprez stał się czymś więcej niż środkiem zdrowia publicznego” – napisano. „Przekształciło się to w podstawową politykę społeczności, aby wspierać naszych gospodarzy i ich sąsiadów”.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----