Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gigant sprzedaży internetowej planuje obsadzić ponad 30,000 wolnych miejsc pracy na początku przyszłego roku, a w przyszłym tygodniu organizuje targi pracy w całym kraju, aby znaleźć odpowiednich kandydatów.

Pozycje obejmują zarówno inżynierów oprogramowania z pensją ponad 100,000 dolarów rocznie, jak i pracowników magazynów, którzy otrzymają co najmniej 15 dolarów na godzinę za pakowanie i wysyłanie zamówień składanych przez internet.

Amazon twierdzi, że wszystkie otwarcia dotyczą pełnych etatów oferujących benefity oraz że poszukiwanie pracowników nie jest związane z przygotowywaniem się na najbardziej pracowity okres świątecznych zakupów.

Targi pracy odbędą się 17 września w sześciu amerykańskich miastach: Arlington (Virginia), Bostonie, Chicago, Dallas, Nashville (Tennessee) i rodzimym Seattle. Firma określiła wydarzenie jako „Amazon Career Day” i stworzyła stronę internetową z dodatkowymi informacjami na ten temat: www.amazon.jobs/careerday

Targi pracy są oznaką napiętego rynku pracy. Przy stopie bezrobocia najniższej od prawie 50 lat, pracodawcy muszą bardziej się starać, aby obsadzić wolne stanowiska pracy. Niedawno firma Amazon zapowiedziała, że zamierza wykorzystać swoich własnych pracowników, aby stworzyć bardziej zaawansowaną technicznie kadrę, oferując możliwości przekwalifikowania się 100,000 zatrudnionych już osób lub 1/3 amerykańskiej siły roboczej.

Duża liczba ofert pracy, która według Amazon jest najwyższa, jaką kiedykolwiek oferowano w danym czasie, wskazuje na szybki rozwój firmy. Amazon, które powstało jako księgarnia internetowa ponad dwie dekady temu, obecnie produkuje filmy, tworzy gadżety aktywowane głosem i planuje wysłać satelity w kosmos, aby świadczyć usługi internetowe.

Firma buduje także swoją drugą siedzibę główną w Arlington, gdzie według oczekiwań, zatrudnienie znajdzie 40,000 osób w ciągu najbliższych kilku lat. Amazon ma już ponad 650,000 pracowników na całym świecie, dzięki czemu jest drugim co do wielkości prywatnym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych, po Walmart Inc.

Amazon ma nadzieję, że targi pracy przyciągną kandydatów posiadających umiejętności, których poszukuje firma. Tysiące osób pojawiły się na ogólnokrajowych targach zorganizowanych dwa lata temu, kiedy poszukiwano głównie pracowników do magazynów.

Podczas wydarzeń rekrutacyjnych w przyszłym tygodniu Amazon zapowiedział, że około tysiąca rekrutujących osób pomoże kandydatom w procesie ubiegania się o pracę, przygotuje ich do rozmów kwalifikacyjnym i udzieli informacji na temat oferowanych stanowisk.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: