Ameryka musi wrócić do pracy
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prezydent Donald Trump powiedział, że szokujące nowe liczby bezrobotnych, opublikowane w czwartek przez Departament Pracy USA, nie stanowią zaskoczenia, ale że Amerykanie muszą "wrócić do pracy" i przewiduje, że wkrótce to zrobią.

W ubiegłym tygodniu prawie 3.3 miliona Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, co jest rekordową liczbą w historii i wynika z tego, że wiele firm zostało zmuszonych do zamknięcia lub ograniczenia działalności przez rządy stanowe i lokalne, aby pomóc w spowolnieniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"To nie jest niczyja wina, z pewnością nie w tym kraju" - powiedział Trump. "Słyszałem, że może to być 6 milionów, może być 7 milionów.... Myślę, że powrócimy bardzo silni".

Wcześniej w tym tygodniu Trump powiedział, że chciałby, aby Stany Zjednoczone powróciły do normalnego funkcjonowania do Wielkanocy, czyli 12 kwietnia. Ponieważ liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 1,000, a chorych 81,000, wielu urzędników służby zdrowia stwierdziło, że to stanowczo zbyt wczesne prognozy. Ale prezydent powtórzył podczas ostatniego briefingu w czwartek po południu, że kraj nie może pozostać zamknięty zbyt długo.

"Możemy zacząć od części kraju, możemy zacząć od dużych części naszego kraju, które nie są tak poważnie dotknięte, i zrobić to w ten sposób, ale musimy zacząć ten proces wkrótce" - powiedział.

Nieco później podczas konferencji prasowej wiceprezydent Mike Pence powiedział, że firmy takie jak Walmart, Amazon czy Pizza Hut zatrudniają dziesiątki tysięcy nowych pracowników, aby nadążyć za rosnącymi potrzebami.

Trump pochwalił także Senat USA za uchwalenie pakietu stymulującego wartości 2.2 miliarda dolarów, co miało miejsce w środę w nocy. Głosowanie w Izbie zostało zaplanowane na piątek.

"Izba Reprezentantów musi teraz zatwierdzić ten projekt ustawy" - powiedział Trump.

Więcej o szczegółach gospodarczego pakietu stymulacyjnego pisaliśmy na: https://www.monitorlocalnews.com/czeki-dla-amerykanow-pozyczki-dla-malych-firm

JM

Udostępnij swoim znajomym: