Amerykanie bardziej martwią się finansami niż zdrowiem
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ankieta przeprowadzona przez stację WGN wśród 1,100 mieszkańców całego kraju wykazała, że większość respondentów bardziej martwi się o swoje finanse niż o zdrowie osobiste podczas obecnej pandemii koronawirusa.

Zapytani o swoje finanse osobiste, 42% respondentów stwierdziło, iż jest "bardzo zaniepokojonych", a kolejnych 36%, że jest "nieco zaniepokojonych". Kwestie finansów znacznie przewyższyły osobiste obawy dotyczące zdrowia. 26% ankietowanych było "bardzo zaniepokojonych" swoim zdrowiem, a 41% "nieco zaniepokojonych".

Na pytanie, czy martwią się, że oni lub członek ich najbliższej rodziny może złapać koronawirusa, 70% badanych odpowiedziało, że jest "bardzo zaniepokojonych lub nieco zaniepokojonych". Tylko 22% twierdzi, że "nie martwi się zbytnio", a 7% "nie martwi się wcale".

W pytaniu o reakcję kraju na pandemię, 49% aprobuje działania prezydenta Donalda Trumpa w odpowiedzi na koronawirusa, a 41% ich nie pochwala.

Procent aprobaty działań Trumpa jest nieco wyższy niż ogólne poparcie pracy, którą wykonuje jako prezydent. Ankieta wykazała, iż 46% Amerykanów pochwala jego pracę w Białym Domu..

"Wydaje się, że głosujący mają silniejszą aprobatę dla prezydenta Trumpa w związku z wybuchem epidemii koronawirusem niż w kwestii ogólnej aprobaty jego działań jako prezydenta" - powiedział Spencer Kimball, dyrektor Emerson College Polling. "To sugeruje, że w czasie kryzysu, gdy wyborcy szukają silnego przywództwa, a prezydent ma szansę wygrać z niektórymi swoimi oponentami".

Niewielka większość (51%) uważa, że Stany Zjednoczone robią wszystko, co w ich mocy, aby walczyć z koronawirusem, podczas gdy 49% respondentów uważa, że należy zrobić więcej.

44% ankietowanych jest w miarę pewnych zdolności lokalnych szpitali do skutecznej reakcji na koronawirusa, a 19% deklaruje wysoki stopień zaufania. 29% nie jest zbyt pewnych, że szpitale poradzą sobie w tej sytuacji, a 9% nie wierzy w ich skuteczne działania.

W ankiecie zapytano także o demokratyczne prawybory i okazało się, że wśród ankietowanych Joe Biden uzyskał dwucyfrową przewagę nad senatorem Berniem Sandersem. Biden otrzymał 54% wsparcia, w porównaniu do 42% Sandersa.

Ankieta March National Emerson College/Nexstar została przeprowadzona w dniach 18-19 marca 2020 roku. Margines błędu wynosi 2.9 punktu procentowego.

Na podst. wgntv

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: