Andrzej Węgrzyn i jego historia Polski
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W biurze skarbnika Powiatu Cook Marii Pappas prezentowana jest wystawa fotografii „Epizody z polskiej historii” autorstwa Andrzeja Wiktora, fotoreportera prasowego specjalizującego się robieniu stylizowanych fotografii dotyczących najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.

„Ekspozycja zatytułowana Epizody polskiej historii przedstawia najważniejsze heroiczne wydarzenia z naszej historii na przestrzeni tysiąca lat. Poczynając od czasów Mieszka I, a na czasach współczesnych kończąc. Autor zdjęć Andrzej Wiktor sam przygotowuje scenografię do swoich fotografii. Z wielką pieczołowitością zadbał o tło historyczne oraz szczegóły dotyczące strojów, uzbrojenia itp. Są to przepiękne, ciekawe fotografie, które mamy nadzieję, przybliżą osobom odwiedzającym biuro skarbnika Marii Pappas historię Polski” – powiedziała współorganizatorka wystawy Łucja Mirowska-Kopeć, dziękując pani skarbnik za zaproszenie do zaprezentowania wystawy w tym miejscu.

„Fotografie pokazują nasze zrywy narodowe, powstania oraz najważniejsze momenty z historii polskiego oręża” – podkreśliła druga z organizatorek, Małgorzata Ptaszyńska. Wystawa będzie eksponowana do końca roku. W tym czasie przez biuro pani skarbnik przewiną się tysiące ludzi.

„To ważne, że to ma miejsce, i ma to miejsce teraz. Bo kolejne tygodnie to najbardziej ruchliwy czas w biurze skarbnika. Szóstego grudnia odbędzie się przyjęcie, na którym będą ludzie z powiatu Cook i stanu Illinois mówiący 126 językami. Jest to najbardziej odpowiedni czas na tę cudowną wystawę. Ale nikt nie jest w stanie wykonać dobrej pracy bez zaplecza dobrych pracowników. Chcę podziękować ludziom z mojego biura, którzy pomogli przeprowadzić to przedsięwzięcie” – powiedziała skarbnik Maria Pappas prezentując podczas wernisażu grupę polskich współpracowników.

Wraz z konsulem generalnym Piotrem Janickim w symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział między innymi: skarbnik Maria Pappas, prezes Związku Klubów Polskich Jan Kopeć oraz prezes Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego James Robaczewski. Obok Konsulatu Generalnego RP oraz ZKP i ZPRK projekt wsparła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak