----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

27 listopada na zabawie andrzejkowej Fundacji Parafii Strzelce Wielkie bawiło się blisko 200 osób. Dochód z zabawy i loterii fantowej zostanie przeznaczony na renowację zabytkowej świątyni w rodzinnej miejscowości.

Po 16 latach finasowania prac wykończeniowych i wyposażeniowych konsekrowanej w 2005 roku nowej świątyni przyszedł czas na zajęcie się starym, zabytkowym kościółkiem, który liczy ponad 400 lat.

Kosztorys prac renowacyjnych opiewa na ponad milion złotych. „Cieszymy się, że możemy dorzucić do tego swoją skromną cegiełkę w postaci 6 tysięcy dolarów z dzisiejszego balu. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas wspierają” powiedział przewodniczący fundacji Stanisław Chwała.

DSC 5195

Trzecie miejsce w konkursie kwiatów zdobyły pracownice restauracji Jolly Inn – Kasia Błaszczak, Angelika Kozera i Sandra Plich. Z prawej przew. fundacji Stanisław Chwała

Jedną z atrakcji andrzejkowej zabawy był konkurs kwiatów o miano stolika, przy którym panowie najhojniej obdarowali różami swoje partnerki. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęło Towarzystwo Ratunkowe Szczurowa przed parafią Gręboszów i reprezentantkami restauracji Jolly Inn. W nagrodę panie otrzymały po butelce płynu rozweselającego. Przed zakończeniem zabawy odbyło się losowanie w loterii fantowej, w której do wygrania jak zwykle było sporo cennych nagród. Główną nagrodę w postaci 50-calowego telewizora wylosował Marek Puki. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwała kapela „Góra Band”

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP