Apel do pracowników służby zdrowia
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator JB Pritzker wystosował w sobotę apel do emerytowanych pracowników służby zdrowia o "przyłączenie się do walki" z koronawirusem, w momencie gdy system opieki zdrowotnej w Illinois przygotowuje się na falę pacjentów podczas epidemii.

Pritzker zwrócił się do emerytowanych pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy, pielęgniarek i asystentów medycznych, aby "wrócili i przyłączyli się do walki z COVID-19" kilka godzin przed tym, zanim nakazano wszystkim mieszkańcom pozostanie w domach, co ma potrwać do 7 kwietnia.

"Jesteśmy w trakcie bitwy i potrzebujemy wsparcia" - powiedział gubernator podczas wystąpienia w sobotę po południu.

Pritzker dodał, że stan przyspieszy wydawanie licencji i zniesie opłaty dla emerytowanych pracowników odpowiadających na jego wezwanie, a licencje pracowników, które mają wkrótce wygasnąć, zostaną automatycznie przedłużone do września.

"To praca dla bohaterów, a wam wszystkim należy się ogromna wdzięczność za waszą gotowość do służby" - powiedział Pritzker.

Jak podało biuro gubernatora, liczba przypadków zachorowania na koronawirusa może osiągnąć 3,400 w ciągu tygodnia.

Od godziny 5 po południu w sobotę obowiązuje nakaz gubernatora, aby wszyscy mieszkańcy Illinois pozostali w swoich domach. Podobne działania podjęła Kalifornia i Nowy Jork, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Mieszkańcy nadal mogą chodzić do sklepów spożywczych czy aptek, tankować paliwo i spacerować na zewnątrz.

"Teraz najważniejsze jest, aby spróbować ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się i zapobiec przytłoczeniu opieki zdrowotnej" - powiedziała doktor Ezike.

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, wezwała mieszkańców do zachowania spokoju i odpowiedzialnego robienia zakupów.

"Absolutnie nie ma potrzeby, aby ludzie pobiegli do sklepów spożywczych i gromadzili żywność na zapas" - powiedziała Lightfoot. "Jesteśmy w stałym kontakcie z głównymi detalistami, aby utrzymać wysokie zapasy żywności".

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: